Переговори про Україну в Саудівській Аравії стартують найближчими днями, - Reuters.

Міжнародні переговори з Україною в Саудівській Аравії
Міжнародні переговори з Україною в Саудівській Аравії

Переговори про війну в Україні відбудуться в Саудівській Аравії

Спікер Сенату США Марко Рубіо заявив, що найближчими днями відбудуться переговори між США та Росією щодо війни в Україні. Зустріч відбудеться у Саудівській Аравії.

За інформацією Reuters, переговори будуть вести Марко Рубіо, радник з національної безпеки Майк Вальц та Стів Віткофф, спеціальний посланник Білого дому на Близькому Сході. Російську сторону поки що не названо.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україну не запросили на переговори в Саудівській Аравії. Він також наголосив, що Київ не веде діалог з Росією без консультацій зі стратегічними партнерами.

Конгресмен Майкл Маккол зазначив, що ці переговори мають на меті організацію зустрічі між президентом США Дональдом Трампом, президентом Росії Володимиром Путіним та Володимиром Зеленським для досягнення миру та припинення конфлікту.

Трамп обіцяв завершити війну в Україні

Президент США Дональд Трамп, який почав свою президентську каденцію 20 січня, надавав обіцяння про швидке завершення війни в Україні. Його телефонні розмови з Путіним та Зеленським, які відбулись у середу, викликали занепокоєння союзників США в Європі щодо їх можливого виключення з мирного процесу.

Українська армія має труднощі

На даний момент Росія контролює п'яту частину території України і продовжує просуватися на сході, тоді як українська армія стикається з нестачею особового складу.

Переговори про угоду між США та Україною

США та Україна ведуть переговори про угоду, яка може дозволити американським інвесторам отримати доступ до природних ресурсів України. За трьома джерелами, США пропонують мати 50% власності на критично важливі корисні копалини. Проте Зеленський заявив, що проект угоди не враховує необхідних положень щодо безпеки, які є важливими для Києва.


Читайте також

Реклама