У ТЦК роз'яснили процедуру отримання відстрочки від призову для багатодітних батьків.
Отримання відстрочки від призову для багатодітних батьків
Закарпатський Окружний територіальний центр канцелярії та служби процесуальної діяльності роз'яснив процедуру отримання відстрочки від призову для багатодітних батьків під час мобілізації, про це повідомляє "Судово-юридична газета".
В Україні існує закон "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", який передбачає, що чоловіки та жінки, які мають трьох і більше дітей віком до 18 років, мають право на отримання відстрочки. Проте це право втрачається, якщо особа має заборгованість зі сплати аліментів понад три місяці.
Для отримання відстрочки багатодітний батько повинен:
- Подати особисту заяву голові комісії ОТЦК та СП за встановленою формою.
- Надати необхідні документи, включаючи свідоцтва про народження дітей та документи, що підтверджують сімейний стан або місце проживання дітей.
Комісія ОТЦК та СП розглядає подані документи та приймає рішення. Якщо рішення позитивне, видаватиметься довідка про надання відстрочки з визначенням терміну дії. В разі відмови, заявник отримає письмове повідомлення з причинами відмови, яке можна оскаржити в суді.
Комісія повідомляє про своє рішення наступного дня після ухвалення. Важливо зберігати довідку як підтвердження права на тимчасове звільнення від призову.
Порядок отримання відстрочок був розширений для деяких категорій осіб через Дію для чиновників і членів громадських організацій. Крім того, новий порядок бронювання передбачає право на бронювання до 100% для виконавців грантових проектів, незалежно від їх діяльності.
Читайте також
- Нацбанк позбавиться старих гривень: які купюри замінять
- Що не так із Києвом? Експерт пояснив, як проживання та робота на різних берегах перетворили життя столиці на пекло
- В Україні можуть з'явитися платні дороги: названі області та ціна
- Українцям розповіли, чи очікуються магнітні бурі найближчими днями
- Різдвяно-новорічний шопінг українців: тенденції наприкінці 2024 року
- З 1 січня на водіїв чекають великі зміни: як зміняться правила