banner banner banner banner

Эксклюзив. Кандидат в народные депутаты Юрий Павленко - гость ток-шоу "Люди. Hard Talk"

Смотрите на телеканале "112 Украина" в 00:30

112.ua
 Влащенко: Всю минувшую неделю страна обсуждала результаты выборов и возможную конфигурацию коалиции. И только одна политическая сила сказала, что она не будет объединяться с властью ни при каких условиях. Сегодня у нас в гостях кандидат в народные депутаты, представитель "Оппозиционного блока", вот этой самой силы, Юрий Павленко. Здравствуйте, Юрий.

 Павленко: Доброго вечора.

 Влащенко: Вы в своё время были таким ярким представителем Майдана, а сейчас находитесь среди людей, которые никогда не принимали идеи Майдана. Вы сохранили оранжевый шарфик в шкафу у себя дома?

 Павленко: Звичайно. Єдине, що я не вперше в опозиції, і не один раз був у владі, і знову в опозиції. Бути в опозиції це природній стан політика. І так вже склалося, що сьогодні я є в "Опозиційному блоці" і вважаю, що дуже важливо, щоб опозиція була сильною, і дуже важливо, щоб опозиція була. Бо це змушує владу не робити дуже багатьох помилок. І дуже багато помилок, які нароблені за останні 9 місяців, це наслідок відсутності сильної опозиції.

 Влащенко: Но вы осознаёте то, что сегодня вы находитесь в одном блоке и объединены с людьми, против которых вы в конце 2004 года вышли на Майдан?

 Павленко: Більше того, з багатьма я мав і маю непрості дискусії. І навіть робота моя – уповноваженим з прав дитини – це була робота більш опозиційна до влади. Якщо ви переглянете всі заяви уповноваженого зі справ дитини, починаючи з 11-го і до початку 14-го року, там переважна більшість стосувалася невиконання владою в особі й уряду, й обласних адміністрацій, конкретних міністрів своїх обов'язків із захисту прав дитини. Але в "Опозиційному блоці", справді, об'єдналися дуже багато різних, цікавих людей з непростими стосунками, але вони об'єдналися з метою збереження цілісності країни. З метою збереження сильної, дієвої, аргументованої опозиції.

 Влащенко: Это традиция украинской политики, что очень часто люди меняли политические силы, меняли партии, меняли свои симпатии. Как вы думаете, могло бы так быть, теоретически, что в "Оппозиционном блоке" оказался бы и Виктор Ющенко?

 Павленко: Черчилль, якщо я не помиляюсь, разів шість або вісім міняв політичну силу. Але це йому не завадило стати видатним політиком. Найголовніше, не змінювати своїх принципів. Я своїх принципів не змінював і не змінюю. І моя присутність, робота в "Опозиційному блоці" залишає за мною право відстоювати свої принципи і в межах "Опозиційного блоку", і в межах парламенту, і в межах політичної системи України.

 Влащенко: Когда люди идут на выборы, они всё обещают. Я посмотрела программу вашего блока, и она мне показалась фантастическим романом, где на многие заявленные тезисы не существует ответов. Вот вы написали, что окончательно прекратите войну и восстановите Донецкую и Луганскую области. Когда прекратите, каким образом и с кем будете договариваться? Потому что есть много разных сил, группировок…

 Павленко: Ми ж не влада. Ми – опозиція. Тому ми будемо вимагати від влади, щоб вона діяла і робила все можливе, щоб в Україні настав мир. Такі дії влади ми будемо усіляко підтримувати. Якщо потрібна буде допомога, ми допоможемо для того, щоб мир в країні настав. Але коли в травні ми говорили, що треба досягати миру шляхом миру, тобто шукати способи, з ким домовлятись, як домовлятись, мінімізувати, не допустити смертей людей, смертей дітей, тоді нас обзивали різними поганими словами. У серпні місяці тими самими словами почав говорити президент. За ці три місяці загинули тисячі українців, і позиція України стала, на жаль, слабшою. А замість того, щоб зупинити референдум чи псевдовибори, які там завтра мають відбутися…

 Влащенко: А как это надо было остановить?

 Павленко: Я думаю, що над цим треба було працювати, а не займатись всім політикам виборами в новий парламент.

 Влащенко: Предыдущий референдум на востоке был поддержан местными олигархами, и мы говорили об этом уже не раз.

Павленко: Я не маю такої інформації, і вона нічим не підтверджена. Якщо хтось був причетний, то для цього є прокуратура. Якщо це порушення закону то, вибачте, з травня місяця по жовтень місяць уже можна було хоча б порушити справу проти конкретної особи, а не займатись п'ять місяців просто звинуваченнями. І повірте мені, я так само, як і ви, хочу, щоб Україна була цілісною та єдиною. І позиція блоку з першого моменту його створення  була чітко заявлена: "Ми є блок проукраїнський, ми за цілісну, за єдину Україну, і ми будемо все робити для того, щоб Україна збереглась в тих кордонах, в яких вона є, а Крим був повернутий Україні".

 Влащенко: Тогда вам нужно было писать: "Мы будем обращаться к правительству, чтобы оно прекратило войну", а не говорить, что мы прекратим войну. Это же разные обещания!

 Павленко: Вибачте, кожна політична сила, яка йде на вибори, ставить завдання отримати більшість в парламенті. Тому якби ми отримали цю більшість, ми би чітко діяли по цьому пункту. Ми би зробили все, щоб припинити війну, маючі всі владні повноваження. Ми отримали близько 10% підтримки виборців. Очевидно, що такою кількістю голосів в парламенті, тим більше неучасті в уряді й коаліції, неможливо виконати цей пункт. Але ми будемо на цьому наполягати, тому що це програмне завдання "Опозиційного блоку".

 Влащенко: Готовы ли вы подтвердить в эфире, что на востоке мы имеем агрессию РФ?

 Павленко: По суті – так. Але влада повинна чітко визначити статус тієї війни, чи тих бойових дій, які там відбуваються. Влада чи не хоче, чи не може сказати правду, що відбувається. Немає в мене в повноваженнях дати юридичну чи політичну оцінку того, що є на сході. Так. Я вважаю, що там відбувається збройний конфлікт, там є військові люди, а разом з тим, влада не визнає сьогодні військової інтервенції і не визнає війни. Сьогодні вони називають це антитерористичною операцією. Тому виходячи з юридичного статусу того, що там відбувається, за визначенням влади, там є терористи. Там є багато терористів і з РФ, що підтверджується через засоби масової інформації.

 Влащенко: Вы обещали восстановить разрушенную экономику Луганской и Донецкой области. Сегодня эти территории, в большинстве своём, не подконтрольны Украине. Как вы будете всё это восстанавливать?

 Павленко: Ми представили свій план відродження Донбасу і промисловості Донбасу.  Ми вважаємо, що відродження Донбасу – це запорука відродження промисловості України. За 9 місяців влада довела ситуацію на Донбасі до такого жахливого стану. Коли зруйновані підприємства, коли втрачені тисячі робочих місць, зруйновані тисячі житлових приміщень, соціальна інфраструктура, і жодного рішення за цей час не ухвалено для того, щоб відновити цю інфраструктуру навіть у звільнених містах, починаючи зі Слов'янська і закінчуючи усіма іншими. Є програма. Вона нами представлена. Якщо уряд, нова коаліція візьме її до виконання, ми будемо тільки раді і будемо допомагати. Але, очевидно, що це мають бути дуже чіткі рішення щодо соціального захисту людей, які туди повертаються. Це і певна фінансова підтримка, і погашення усіх боргів перед людьми. У звільнених місцях люди вже по 3-4 місяці не можуть отримати пенсії, тому що перевантажені пенсійні фонди. А уряд говорить, що боргів по пенсії не має. Тому задача номер один, яку ми будемо вимагати від нового уряду і владної коаліції, це негайно погасити людям борги і віддати людям гроші, які їм передбачені по закону. Друге. Треба допомогти людям відбудувати хати. По-третє, треба допомогти всім підприємцям відновити виробництво.    

 Влащенко: А как? Как можно им помочь вывезти свою продукцию?

 Павленко: Дайте їм пільги, допоможіть їм відкрити додаткові ринки.

 Влащенко: А вы знаете, что все их предприятия национализированы?

 Павленко: Я говорю про вже звільнені території. По них нема жодного рішення, щоб вони швидко відновили свою роботу.  

 Влащенко: Вы согласны со всеми пунктами программы "Оппозиционного блока"?

 Павленко: Значною частиною. Є деякі пункти, по яких я маю особливу думку і буду її відстоювати.

 Влащенко: Вопрос по языку это ваше личное мнение? Что такое официальный статус русского языка?

 Павленко: Я, конкретно, за те, що українська мова є державною. Я за те, щоб українська мова розвивалася, і кожна людина в Україна могла і вміла висловлюватися своєю рідною українською мовою. Я за те, щоб були державні преференції на підтримку української мови. За 9 місяців жодного рішення на підтримку української мови нинішнім урядом не ухвалено.

 Влащенко: Русскому языку нужен статус государственного или нет?

 Павленко: Ні, звичайно. І такого пункту в програмі нема. Малося на увазі, на території, де компактно проживають різні національні меншини. Вони повинні мати можливість використовувати в місцевих органах влади мову, яка для них є рідною. У даному випадку йдеться не тільки про російську мову.

Влащенко: Насколько корректно говорить о внеблоковом статусе Украины после нарушений Будапештских договорённостей? После того как Украина стала под удар страны, которая  должна была обеспечить нам мир.

 Павленко: Зараз дуже важливо визначити чітку позицію України. Визначити, що для українських інтересів є найкраще з точки зору захисту її інтересів. У програмі є сьогодні пункт про позаблоковий статус, але це не означає, що він не може модернізуватися, виходячи з інтересів країни і можливості країни себе захистити. Або в рамках того ж НАТО увійти в систему колективної безпеки і, таким чином, посилити безпеку своїх кордонів і життя громадян. У будь-якому міждержавному утворенні кожна держава повинна виходити зі своїх власних інтересів.   

 Влащенко: Фразу о том, что Донбасс хочет, чтоб его услышали, мы слышали на протяжении многих месяцев. Вы услышали Донбасс?

 Павленко: Так, я почув багато людей.

 Влащенко: Что вы услышали? Что он хотел? Что мы должны были услышать?

 Павленко: За три місяці я встиг відвідати багато міст і містечок Донбасу, поспілкуватися з людьми. Відвідав десятки центрів переселенців. Люди хочуть поваги, миру, стабільності, впевненості у завтрашньому дні. Люди хочуть бути в Україні, де до них ставляться як до повноцінних і повноправних громадян України. Я скрізь спілкувався українською мовою, але не було ніколи проблем з жодним представником Донбасу. Я впевнений, що якщо б з перших днів влада, яка прийшла, продемонструвала повагу і всіма можливими способами продемонструвала, що ці люди потрібні Україні, то не було би сьогодні проблеми з Кримом.

 Влащенко: А что за митинги в Мариинском парке устраивали ваши соратники весной?

 Павленко: Я не знаю. Це точно не мої "соратники".

 Влащенко: Ваша программа, по большому счёту, очень левацкая. Вам не кажется диссонансом, что левацкую программу, левые лозунги предложил "Оппозиционный блок", ядро которого составляют олигархи. Во всём мире такие люди представляют, как правило, либеральную, правую идеологию. Может быть, они просто должны были пройти в парламент, и не более того?

 Павленко: Програма дуже проста, чітка, дуже конкретна. Більше того, по кожному пункту, те, що стосується соціального пакету захисту сімей, вже внесені проекти законів поки ще в діючу ВР. На жаль, вона відмовилася їх розглядати, значить, будуть повторення. Там немає нічого такого, що не можна виконати. З першого дня своєї роботи уряд почав заробляти на дітях і на пенсіонерах. Не може існувати будь-яка ідеологія, коли вмирають люди від неефективної, а фактично зруйнованої соціальної політики. Тому в програмі є чотири простих пункти: розморозити пенсії, негайно індексувати пенсії на рівень інфляції, ввести державне регулювання цін на основні продукти й ліки. Завдання "Опозиційного блоку" передусім захищати людей.  

 Влащенко: Вернутся ли депутаты из вашего блока жить к своим избирателям и работать вместе с ними?

 Павленко: Запрошуйте їх в програму, і вони вам розкажуть.

 Влащенко: А Королевская вернётся жить в Луганск?

 Павленко: Королевська останні два місяці прожила у Слов'янську. Вона сама з Красного Луча, тривалий час жила в Луганську, але Луганськ сьогодні захоплений. Думаю, що після звільнення – обов'язково. Вілкул весь час проводить у Дніпропетровській області, Добкін – у  Харківській. Ми ж не говоримо, що ми представляємо виключно Донбас. "Опозиційний блок" підтримало пів-України.

 Влащенко: В вашем списке есть С. В. Лёвочкин, которого все знают, и политические интересы которого есть во многих фракциях. Будете ли вы сотрудничать с фракцией Радикальной партии, "Ударом"? 

Павленко: Ми не будемо діяти за принципом чим гірше, тим краще для "Опозиційного блоку". Саме тут у нас некласична позиція опозиційної сили. Все, що буде спрямовано на досягнення миру, на розвиток країни, ми будемо підтримувати і співпрацювати.

  Влащенко: Вы впервые стали депутатом в 19 лет, на втором курсе университета. Вы были амбициозным человеком с самого начала и мечтали о политической карьере, о карьере чиновника?

 Павленко: Так доля склалася. Я потрапив наприкінці 80-х, ще будучи школярем, до різних груп, громадських організацій.

 Влащенко: Говорят, что вас всё время кто-то толкал. То ли ваш отец, который был хорошо знаком с Ющенко, то ли ваш тесть, который обеспечил вам карьеру.

 Павленко: Найбільше, хто мене штовхав у політику і водив, це була Марійка Бурмака. Починаючи з 1988 року, коли вона жила у нас і брала участь у багатьох заходах: "Червона рута", студентське голодування. Я був просто разом із нею, був її охоронцем.

 Влащенко: Вы сегодня стали народным депутатом. Вы попадаете под люстрацию?

 Павленко: Я його читав, закон, але так зрозумів, що ні. Але моя доля в тому плані мене найменше цікавить. Там немає такої посади, уповноваженого у справах дитини, яка б потрапляла під люстрацію, бо це був особливий статус у структурі АП. Мене в люстрації зараз більше хвилюють сотні тисяч професійних людей.  

 Влащенко: Вы же обещали избавить страну от бюрократии.

 Павленко: Ми говорили про бюрократичні перепони і бюрократизм, який блокує прийняття рішень і фактично заважає людям жити. А якщо ми говоримо про державний апарат, то це як хребет. Фактично закон про очищення влади і про люстрацію, то вдарили, як молотом, по хребту людини. Це один з антиукраїнських, пропутінських, взагалі, законів.

 Влащенко: В 2002 г. "Молодёжная партия", которой вы руководили, зарегистрировала торговую марку Виктора Ющенка. Заработали ли вы тогда на этой торговой марке? И не планируете ли вы сделать торговую марку Юрия Бойко?

Павленко: Тоді "Молодіжна партія" просто знайшла один із способів, як захистити блок Ющенка "Наша Україна" від клонів. Це була наша розробка і знання, які знали тільки ми.

 Влащенко: Как поменялся круг ваших друзей, с тех пор как вы сотрудничаете с "Оппозиционным блоком"?

 Павленко: У мене були непрості розмови, непрості дискусії протягом тих двох місяців, але я дуже радий, що переважна більшість моєї родини проголосувала за "Опозиційний  блок". Я зміг їх переконати і зміг довести, що моя позиція є правдивою і правильною. І що я точно не зраджую своїм принципам і своїм інтересам. 

Влащенко: Общаетесь ли вы с В. Ющенко?

 Павленко: У нас немає проблем у спілкуванні, але декілька місяців вже точно не бачилися.

 Влащенко: На какой машине вы сюда приехали?

 Павленко: Я приїхав на машині, яка є в моїй декларації з 2007 р. Це "Мерседес".

 Влащенко: Опишите тремя словами Януковича, с которым вы хорошо знакомы.

 Павленко: Трьома словами не опишеш. Чесно кажучи, я ніколи не задумувався.

 Влащенко: Сколько наличных денег у вас сейчас в кармане?

 Павленко: Думаю, що близько 500 гривень точно є.

 Влащенко: Был ли ваш отец личным другом Ющенко?

 Павленко: Мій батько познайомився з Ющенком вже після того, як я став народним депутатом або навіть міністром. 

 Влащенко: Какова ваша декларация о доходах за 2013 год?

 Павленко: Близько 300 тис. грн. Це заробітна плата моя і моєї дружини.

 Влащенко: Место отдыха в последнем вашем отпуске?

 Павленко: Маріуполь, серпень місяць.

 Влащенко: Продолжает ли ваша жена работать в секретариате президента?

 Павленко: Ні. Моя дружина вже декілька років працює в апараті ВР. З АП її звільнили у 2010 р. з формулюванням, що з таким прізвищем тут працювати не можна.

 Влащенко: Три самых больших проблемы Украины, с вашей точки зрения?

 Павленко: Роз'єднаність соціальних груп, велика кількість непрофесійних людей, які є сьогодні при владі, і найголовніша проблема – війна. Те, що гинуть люди і гинуть діти.

 Влащенко: Сегодня с нами был кандидат в народные депутаты от "Оппозиционного блока" Юрий Павленко.

 

Источник: 112.ua

видео по теме

Loading...


Новости по теме

Виджет партнеров

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>