Эксклюзив. Журналист и депутат Ирина Геращенко - гость программы "Люди. Hard Talk"

Читайте полную версию интервью с уполномоченным Президента Украины по мирному урегулированию на востоке Украины и депутатом от партии "Удар" Ириной Геращенко – только на сайте 112.ua

112.ua

Наталія Влащенко: История Украины такова, что в самые тяжёлые времена этой страны основную тяжесть на свои плечи почему-то всегда принимали женщины. Сегодня в студии у нас в гостях человек, которого знают все – это народный депутат Украины Ирина Геращенко. Здравствуйте, Ирина.

Ірина Геращенко: Доброго вечора.

Наталія Влащенко: Я прямо начну со вчерашнего дня. Вчера у Вас в "Фейсбуке" я прочитала о том, что Россия всё больше….  просто прямо начинаю с самой больной темы… раскручивает свой маховик пропаганды, раскручивает его в такую сторону, что создаётся ощущение, что они готовятся к такому полномасштабному вторжению. Я правильно поняла?

Ірина Геращенко: Ну, я би, все-таки, розділила Ваше запитання на два. Ті дії, які відбуваються сьогодні на кордоні українському, і та агресія, яка іде, на жаль, з боку іншої країни, - вона свідчить не на користь того, що в команді там перемагають "голуби", а схоже, що "яструбів" там все більше. Але, що стосується пропаганди, то абсолютно очевидно, що проти України давно ведеться повномасштабна оголошена інформаційна війна. І коли ми бачимо новини  російських телеканалів, де перших 10 сюжетів завжди присвячено Україні, там немає жодного слова правди, жодного слова позитиву і тільки останній сюжет, присвячений президентові їх країни, - як там все добре. Це говорить про те, що очевидно Росія сьогодні поглиблена в такий клубок власних проблем, але пішла по німецько-радянському варіанту, коли для того, щоб замовчувати свої проблеми, не говорити про власну корупцію, про власну економіку, про все, що там відбувається в соціальній сфері, - потрібно знайти "ворога" і, на жаль, таким "ворогом" стала – Україна. Це правда. Знаєте, найстрашніше, що ця інформаційна війна, оголошена Україні, вона має страшні наслідки, тому що в полоні цієї війни знаходяться кілька мільйонів сьогодні українських громадян, які, на жаль, вірили в якісь ці речі. На жаль, вони були цією отрутою отруєні. На жаль, ці люди настільки  повірили в якісь такі страшні історії  про київську владу, ще про щось там, що  вони просто сприяли отим страшним історіям, які відбуваються на сході країни. І тому, власне, якщо проти України ведеться така серйозна інформаційна війна, ми маємо захищатися. Як мінімум,  нова Нацрада, яка почала, нарешті працювати, повинна дуже жорстко реагувати на  кожне порушення закону українського в питанні інформаційної безпеки. А я хочу наголосити, що розпалювання міжнаціональної ворожнечі, ксенофобія, всі ці факти, вони мають абсолютно зрозумілі кримінальні статті. І канали, які порушують українське законодавство, не мають права, просто, тут "вєщать".

Наталія Влащенко: Чи буде нова Нацрада ініціювати карні справи проти таких ЗМІ?         

Ірина Геращенко: Ну, Нацрада не може ініціювати карні справи, це питання правоохоронних органів, але Нацрада повинна на це реагувати. І, ви знаєте, от я бувала минулого тижня як раз в районах, які сьогодні  звільняються українською армією від найманців, від бандитів, які вбивали там реально людей, які  просто сьогодні всі ці райони замінували, поставили на "розтяжку". Я бачила ті приміщення, які потребують ремонту дуже серйозного і відродження, але, знаєте, відродити приміщення, відбудувати буде набагато легше, простіше, ніж будувати, лікувати і відроджувати душі людей, які постраждали від інформаційної цієї війни, які  буди розстріляні інформаційною війною. Ми бачимо, що продовжується ця війна проти України, і от знаєте, який парадокс дуже цікавий. Як тільки зникають ці найманці, які дуже добре фінансуються ззовні, і російськими грошима, і російською зброєю, тільки зникають вони, тільки армія українська їх витісняє, як разом з ними зникає з цих територій, відразу комуністична партія і, так звані, російські журналісти. Там їх просто немає. В мене  питання, чому сьогодні на жодному телеканалі російському не показують ці кадри…

Наталія Влащенко:…Що відбувається після того, як наша армія зайшла.

Ірина Геращенко:…Що відбувається після того, як там працюють сьогодні в тому ж Слав'янську 16 груп саперів, які  крок за кроком розміновують приміщення, розміновують асфальт, де видно міни, які ще досі там застрягли. Розміновують школи, розміновують шляхи, підступи до електрики.

Наталія Влащенко: Тому й не показують, тому що це риторичне питання.

Ірина Геращенко: Ви знаєте, не показують того, що 60% людей, які зустрічають сьогодні українську владу, вони просто дякують, що " ви нас звільнили, ви", кажуть "більше не підете звідти?". І, вибачте, що "ми в якийсь момент повірили в весь цей жах, який ми бачили на телебаченні". І ще один цікавий момент, от зверніть увагу. Що роблять терористи, коли вони захоплюють будь-яке місто. В Слав'янську вони першим чином розбомбили вежу, щоб вимкнути всі українські канали. В Донецьку вони захопили приміщення обласного телебачення і вежу.

Наталія Влащенко: Вони блокують інформаційний простір.

Ірина Геращенко: Абсолютно. І вмикають  туди весь цей жах, цю всю "лабуду", це просто страх, який продовжує отруювати українських громадян. 

Наталія Влащенко: Ірино, коли ви були призначені уповноваженим по врегулюванню конфлікту в зоні АТО, я читала дуже багато чоловіків-експертів, вони так досить іронічно і саркастично висловлювалися з цього приводу. Я думаю, що вони не зрозуміли просто, що ви маєте робити, як і багатьом людям було незрозуміло, ну, написали "вона не військовий спец., вона нічого в цьому не розуміє, вона не армійська людина, як вона може цим займатися" і т.д. Тому я і питаю, абсолютне природне питання, - а чим ви повинні займатися? І як ви сприйняли цю критику, -  чоловічу критику?

Ірина Геращенко: А ви знаєте, по-перше в указі президента дуже чітко визначена моя відповідальність.

Наталія Влащенко: А хто ж його читав?

Ірина Геращенко: Якщо його не читають пересічні громадяни, це цілком нормально, але експертам все ж таки варто завжди читати першоджерело. І там дуже чітко записано, що я відповідаю за, по суті, донесення до суспільства, до журналістів, в тому числі, мирного плану президента. А для президента України реалізація його мирного плану є завданням  пріоритетним, номер один. Мабуть тому і з'явилася така посада, якої ніколи не було до цього в АП. Я займаюсь нею на засадах,  скажімо так, громадських, тому що при цьому я залишаюсь народним депутатом України. Тому що донесення мирного плану президента, це по суті, так само участь наша в інформаційній кампанії.  

Наталія Влащенко: Тобто ви займаєтесь інформаційною політикою?

Ірина Геращенко: Не зовсім. Це дуже серйозна гуманітарна місія, тому що очевидно, що я намагаюсь координувати з урядом всі ці питання, що стосуються переселенців, інших гуманітарних аспектів  для реалізації мирного плану. Так само, згідно мандату президента я беру участь в тих всіх заходах, в тому числі міжнародних, які налаштовані на пошук діалогу. Очевидно, що конфлікт було привнесено ззовні, але він, знаєте, отруїв дуже багатьох людей, і тому ми маємо не просто вигнати оту всю нечисть з української землі, але і розпочати цей національний  діалог.

Наталія Влащенко: Чи змінюються настрої?

Ірина Геращенко: Да, я  кажу вам, що настрої змінюються. Але, знаєте, що стосується  оцінки цих слів експертів, мені було дуже приємно, коли от зараз в зоні АТО були ми, якийсь чоловік до мене підійшов з Нацгвардії, Федір його звуть, і каже: "Іра, оце я прочитав отих "політолухів" якихось, шо вони прочитали, що треба було не тебе, а якогось військового призначити. Передай цим "політолухам", що вони нічого не розуміють в ситуації на Донецьку, нічого не розуміють в політиках і жінках". Ну, кажу, дякую вам на доброму слові. Але абсолютно очевидно, що АТО займаються спеціалісти з АТО, з військових операцій. І я хочу сказати, що дуже важливо, що сьогодні у нас АТО керує бойовий генерал Муженко, який, знаєте, має беззаперечний авторитет в армії, який весь цей час знаходиться не в кабінетах у Києві, а він знаходиться в зоні АТО, на передовій, який сприймає кожну трагедію, яка там сьогодні відбувається, як свою особисту. І це дуже важливо розуміти.   

Наталія Влащенко: Ірино, дивіться, Росія поки що не вводила війська і я сподіваюсь, що того не буде. Воюють сепаратисти і "вежливые люди", інструктори, різні російські і т.д….

Ірина Геращенко: Ви знаєте, у нас є беззаперечні, насправді,  докази відносно того, що по-перше  і російські  ГРУ-шники  сьогодні в тій війні беруть надзвичайно велику участь.

Наталія Влащенко: Інструктори ГРУ,  ну, " вежливые люди, в целом".

Ірина Геращенко: "Ну, какие же они вежливые"? Вибачте, будь ласка, якщо сьогодні так звані республіки, так звані ополченські, вони офіційно сьогодні очолюються їх там якимись президентами чи ким вони там є - громадянами Росії. Більше того, створена НКВД в Донецьку, який офіційно оголошений Донецькою так званою народною республікою. Зверніть увагу - в Донецьку не знайшлося жодної людини, яка би погодилася НКВД очолити. Так само на цю посаду поставили росіянина, який має відповідний досвід знущання над нашими людьми тут і в…  

Наталія Влащенко: Ірина, у мене є в з в'язку з цим питання. Ви знаєте, я колись в музеї Далі бачила таку інсталяцію – лялька така  з пружинками. І коли вона без пружинок, вона просто кусок "тряпки", а коли пружини роз'їжаються, ми бачимо, що це дуже гарна лялька. Так от мені здається, що ті всі сепаратисти і всі, хто воює, вони всі, як оця лялька, якби не було зброї і грошей, вони б просто висіли, як "тряпка", їх би не було. Звідки, якщо кордон закритий, звідки до них приходить зброя, і звідки до них приходять гроші? Тому що мені казали, що гроші йдуть через два якихось "мутних" банка, один знаходиться в Маріуполі, а другий, по-моєму, в Донецьку. Чому ми не покладемо цьому край?

Ірина Геращенко: Ну, по-перше, що стосується кордону. Кордон, насправді…ми прекрасно розуміємо, що нам в страшному сні не могло собі уявитися, що у нас буде з Росією подібний конфлікт. І очевидно, що ми не маємо сьогодні ані стіни, ані якогось там рову, ні дроту, там, на кордоні. Тобто сьогодні  цей кордон перекривається, по суті, українськими прикордонниками і тією зброєю, яка просто має контролювати цей кордон. І за останні, насправді, три тижні, щоб ви розуміли, українській армії вдалося провести найбільшу операцію за часів, взагалі, незалежності, існування української армії, - це, от таким от чином, перекрити, поставити під контроль близько трьохсот кілометрів оцього кордону. Очевидно, що сьогодні ми бачимо, які страшні бої щодня відбуваються на тому ж Довжанському. Але це є поле, і саме через оце поле, ще три тижні тому, сюди  приїхали… Не просто там зброя, з якої  стріляють  по людям, а така страшна зброя, як ті  самі танки, як ті самі "Гради", які потім встановлюються сьогодні.  Зверніть увагу, - де встановлюють оці покидьки зброю! Вони її встановлюють на дахах дитячих будинків, дитячих садочків, діючих поліклінік, будівель, і  українська армія в цих надзвичайно складних умовах діє так, щоб нейтралізувати покидьків але, при цьому, максимально убезпечити життя мирних громадян. Ми не робимо ніяких таких акцій, які б були спрямовані на "зачистку" житлових кварталів. Бо це не є нормальним. Тому все це дуже важко. Кордон саме…  Він у нас закритий, але оці "діри"  там ще були, через які потрапляла ця зброя, але, що дуже важливо, що в визволених містах, де наші сапери попрацювали, в тому самому Слав'янську, у всіх цих лігвах сепаратистів і навіть в підвалах церков знайшли арсенал зброї, не просто російського маркування і виробленої в Росії, а вона, просто навіть, з оцими папірцями, приклеєними, що…

Наталія Влащенко: … А яких церков, до речі?

Ірина Геращенко: … Скомплектований був у березні, там, 2014 року в Воронежі, в Ростові-на-Дону, і завезений в Україну. А, наскільки мені відомо, один з арсеналів зброї було знайдено в церкві Московського Патріархату. От. Як Ви знаєте, наші спецслужби і військові переправили всю цю техніку до Києва і в музеї, на території музея Другої світової війни, в Києві, Великої Вітчизняної,  і така екскурсія і виставка сьогодні проходить для того, щоб весь світ і вся Україна могла переконатись наскільки цей конфлікт інспіровано ззовні. Тому що ззовні нам ще намагаються…

Наталія Влащенко: … Таку зброю "покупают в магазине", - "как говорил Путин".

Ірина Геращенко: Да. Да. Более того, нам же пытаются представить, что это конфликт  таких групп туземцев, которые между собой что-то там дерутся, да, непонятно кто. Какие-то "правосеки", "левосеки". Вот они между собой что-то выясняют отношения… Насправді, все це не так. Ви абсолютно праві в тому, що якби не було дуже щедрого фінансування…

Наталія Влащенко: А якими шляхами воно проходить? Це ж все можна відслідкувати!

Ірина Геращенко: От мені здається, що це дуже серйозне питання до наших, так само, спецслужб, як це все провозилось. Але, Ви знаєте, я думаю, що недарма у нас сьогодні в Донецьку дуже багато людей, які мали би докласти всіх зусиль для того, щоб зупинити цей безлад на початкових етапах, - тільки кричать: "От ми за мир, ми за мир" і т.д. Очевидно, що ці люди пов'язані ще тісними "ниточками" з попередньою владою, дуже добре себе почували при ній, вони дуже добре крали при ній, дуже добре обкрадали, в першу чергу,  Донецький регіон і, можливо, через такі, всякі "лазєйки" воно все і "поступає". Але Ви праві в тому, що ми маємо якомога жорсткіше ставити питання перед силовими структурами і спецслужбами, щоб перекривалися всі канали фінансування сепаратистів.

Наталія Влащенко: От, до речі, є ряд питань до тих самих спецслужб, які всі задають, але відповіді нема на них. Ну, скажімо, чому до цих пір не арештовані такі люди як Царьов, "свинолюб" Царьов, Єфремов, потім цей комуніст Кілінджаров, чи як там його я не пам'ятаю, який там в Луганську "мутив", бігав і доклав багато зусиль, щоб там все це відбувалося. Чому всі ці люди, які займаються відкрито сепаратистською діяльністю, вони  не заарештовані? В чому справа?

Ірина Геращенко: Ви знаєте, єдиний з кого було знято депутатську недоторканість – це Царьов. І в мене, так само, є запитання. Я вважаю, що от  Генеральна прокуратура, яка  сьогодні отримала такого дуже фахового нового керівника, повинна якнайшвидше подати до Верховної Ради подання на зняття депутатської недоторканості і просто їх звільнення. Таких "персонажів", як "молодший Янукович, молодший Азаров", які десь там, на Рубльовці, за вкрадені в українців гроші сидять і посилають ще якісь там сигнали…

Наталія Влащенко: Ну, так вони ще й приїжджають в Верховну Раду…

Ірина Геращенко:… Що вони думають про нинішню, як вони кажуть, хунту. Нехай вони підручники почитають, якщо вони вміють читати, взагалі, "оторвутся" від "порно журналов2 і перегляду "этих самых картинок, там про машины новые, и почитают историю". Почитають що таке "хунта". І вони зрозуміють хто є "хунта". У нас сьогодні іноземна хунта, завезена сюди з сусідньої країни, насправді влаштовує безлад за гроші отих всіх цих "януковичів-азарових", в Донецьку  і Луганську. Ви абсолютно праві, що так само мають бути  терміново надані всі справи відносно тих людей, які причетні до фінансування сепаратизму. Або до відповідних закликів. І повірте, в парламенті буде 226 голосів на це голосування. Чому не заарештовано Царьова? Я так розумію, що він ховається, поки що, за спинами "детей і женщин", як вони це правильно сказали, в Донецьку, де вони  "Гради" встановили на оцих житлових кварталах. Але справедливість, вона знайде всіх. Насправді, дуже важливо, наприклад, як на мене, є те, що…

Наталія Влащенко: Але також є контррозвідка, є СБУ.

Ірина Геращенко: …знаєте, дуже важливо, мені здається, що наприклад, така пані Штепа, яка замість того, щоб охороняти мир і спокій в місті, яке дало їй таке повноваження і делегувало їй владу, обравши мером, вона туди покликала пекло і війну. Сьогодні ця жінка дає вже покази службам відповідним, і ми сподіваємось, що з тих показів ми дізнаємось багато цікавого. Вона була "лєпша подружка" сина Азарова, там розповідала, що "наше місто має найкращого депутата". Який нам "лавочкі ставіт" за 60 тис. грн, причому, прилітаючи на свій округ чартерним літаком з Відня. Ось яка була цинічна влада. Але, пані Наталя, ви абсолютно праві, і я думаю, що тут спецслужби повинні більш чітко працювати. Що всі ці, хто були  причетні до того, щоб сюди в Україну покликати пекло і війну, мають відповідати. А от про мирний план, це дуже важливо, одна фраза, тому що жителі Слав'янська багато хто кидалися до мене з різними дуже запитаннями, - з соціальними, політичними, але серед них було і таке: "Скажіть будь ласка, а це правда що Президент України сказав, що ті, хто не були причетні до вбивств, но, вот ми же "вєрілі етім сєпаратістам". Ну, вот, просто, "кто ім вєрил,  ну, кто может, іх поддєрживал, будєт амністія?" Так, план президента передбачає, що буде амністія для тих людей, які опинилися в теренах оцих інформаційних забобонів війни, які, може вірили, що якась там "ефємєрная" республіка, ніхто ж до речі не хотів, щоб Слав'янськ став окремою державою, вірив в те щоб він став частиною Росії, і Путін стане їх президентом. От ці люди отримують амністію. Але, звичайно, вбивці, ті, хто причетні до катувань українських громадян і іноземців, ті, хто сьогодні тримає в заручниках більше 150 громадян України, вони мають скласти зброю і відповідати по закону.

Наталія Влащенко: Я чомусь абсолютно впевнена,  що ті пересічні громадяни цим не займалися. Цим займався кримінал, який там жив. І за гроші робив те, що йому приємно було робити і до війни, розумієте? Просто зараз вони цим відкрито займалися. Ми заговорили про те, що зараз війна і потрібно дуже швидко все робити і навіть знімати депутатську недоторканність з деяких депутатів, тому що я думаю, що не тільки з Царьова потрібно її знімати. Ще є ряд депутатів.

Ірина Геращенко:  Ви праві, абсолютно.

Наталія Влащенко: . І я не розумію, чого ВР роздумує. Але ще у мене питання і дуже болюче. Про корупцію в армії. Я звернула увагу на вашу переписку з Святославом Олійником, знову ж в "Фейсбуці", коли він спитав вас там щось про ціну бронежилетів. Ви сказали йому, - "Свят, ми робимо все що можемо, ми зробили запит, але ж ти знаєш, що відповідь може бути тільки через 2-3 тижні".

Ірина Геращенко: Ні, це не так я сказала. Насправді, у ВРУ створена така тимчасова слідча комісія, з питань розслідування використання коштів, спрямованих на армію. Як з бюджету України, а, до речі,  на армію було збільшено фінансування на 7 млрд, і так само зібрано громадянами України. А громадяни України по цьому телефону перерахували на армію більше 130 млн грн. Оця комісія працює, і я говорила, що для того,…ми направили масу запитів для того,  щоб отримати відповіді не тільки скільки коштує бронежилет, а де він купувався, якої він класифікації і таке інше. І от нам, щоб обробити всі ті відповіді, які приходять, ще потрібно десь 2-3 тижні для того, щоб представити звіт.  

Наталія Влащенко: Іра, а не можна це скоріше зробити? Військовий час.

Ірина Геращенко: Знаєте, я хочу сказати, що насправді, от уже після того, як була створена комісія, ми добилися того, що пішли, і по-перше, і перші кримінальні справи.  От ми бачили насправді, що на танковому заводі були сьогодні розслідування.

Наталія Влащенко: А уже кримінальні справи є?

Ірина Геращенко: Є кримінальні справи. Відносно того, коли  там намагалися в "оборонці" певні персонажі зловживати своїм становищем і через посередників щось там передавати в армію. Так само створена уже Урядова комісія, яка вилітала на передову переконатися в тому,  що, …і наскільки забезпечені наші солдати. Але ось і ми з нашою комісією, до речі, виїзжали в зону АТО, що дуже  важливо. От, знаєте, наші солдати,  реально, три місяці тому  були голодні, холодні, в розбитому взутті, зі страшною зброєю. Але. Ще що дуже важливо, ніхто ніколи не замислювався і над побутом солдат. Якби ви тільки побачили, дійсно, в яких умовах сьогодні вони там в  містах, де були блокпости наші, знаходяться, це, дійсно, жахливо. Очевидно, що на війні не може бути 5-ти зіркових готелів.

Наталія Влащенко: Але людські умови маємо їм зробити.

Ірина Геращенко: На передовій  це нереально.  Але коли наші солдати  на ротацію повертаються в табір, вони повинні хоча би в таборі мати нормальний біотуалет, нормальний душ, і ми поставили такі завдання, і що важливо, що, наприклад, табір Нацгвардії в зоні АТО такий вже, знаєте, так, як це має бути. З польовими душами, з туалетами. Очевидно, що це не передова. І хлопці на передовій, просто, щоб всі це чули, вони знаходяться в пеклі. Більше того, дуже часто вони своїми життями платять за незалежність України. І тут знаєте, що важливо. Найстрашніше, коли ти отримуєш на телефон дзвінки від мам, дружин тих хлопців, що заходяться або в заручниках, або тяжко поранені, або які загинули, і це страшні розмови. Абсолютно очевидно. Але. Що я хочу сказати. От ніхто не сміє говорити, що в нас немає армії. Тому, що ми маємо розуміти, що ти сказав – в нас немає армії, значить ти  ж плюнув в цих хлопців, які, насправді, там сьогодні захищають Україну. І неправда, що там у нас немає  і бойових справжніх генералів. От я хочу один маленький приклад привести. Моя рідна Черкащина кілька днів тому втратила Ігоря Момота. Прикордонника, полковника, людину, яка має беззаперечний авторитет серед прикордонників. Хлопці, знаєте, просто  шанували його, поважали, бо з першого дня конфлікту він знаходився там, на передовій. Кілька успішних операцій. І от біля, якраз  на Луганщині, біля от цього страшного Довжанського, його і його колег, також черкащан, накрило цим вогнем, "Градами".

Наталія Влащенко: Я перепрошую, а як ви ставитесь до факту, що в нас до цих пір прикордонників, відомство прикордонників, очолює пан Литвин?

Ірина Геращенко: Знаєте, я не є спеціаліст, насправді, в військових питаннях, тому я хочу, щоб ви зрозуміли мою відповідь. Я би хотіла, щоб все таки відповіді на ці питання дали професіонали. І я, коли відчула ставлення, наприклад,  в армії до Муженка, я відчула, що це беззаперечний авторитет. Мені здається, що сьогодні всіма силовими структурами мають керувати професіонали і беззаперечні авторитети в тій області. Я би так це сформулювала.

Наталія Влащенко: А от те,  що Росія відкрито взяла в заручники таких знакових людей, як режисер, якого ми знаємо, і який там вже котрий місяць сидить в СІЗО. Надя Савченко. Як ви вважаєте, цього ж можна було не оприлюднювати, вони це роблять, як пишуть в міліцейських протоколах " с особой дєрзостью". Навіщо Путіну потрібні зараз ці показові процеси.   

Ірина Геращенко: Ви знаєте, насправді, вони потрібні  для того,…проти нас, знову таки, йде серйозніша інформаційна війна. Тому що, очевидно, що повномасштабний наступ, Україну "закидати"  бомбами неможливо, але посіяти паніку, страх, дезорганізацію, зневіру в українську армію, в усе на світі, тому сьогодні запускається, в тому числі, що найбільш страшно, коли через своїх людей запускається  технологія, що в нас нема армії, там всі голі й босі. Це неправда. Армії складно. Але так само правда те, що намагається робити в міру своїх зараз тих можливостей, які є в Україні, те, щоб вона кожного дня ставала більш дієздатною. Очевидно, що таке показове викрадення Наді Савченко, яка є надзвичайно шанованою в армії людиною, хлопці ії дуже там шанують, повірте, будь ласка, вивезення ії, якийсь "дєтскій лєпєт", що вона там перейшла як біженець кордон,  це просто намагання залякати. В тому числі і українських військових. Ось що з вами буде, якщо ви будете продовжувати.

Наталія Влащенко: Ну, так, це ж  така демонстрація сили і м'язів.

Ірина Геращенко: Більше того, до неї не пускають адвоката. До неї не пускають консула. До неї не пускають маму. До неї не пускають сестру. Не дозволяють передати листа від мами. Не дозволяють передати передачу. Все це демонстрація того, що "будєт тут правіть сіла". Залякування, просто залякування.

Наталія Влащенко: Хочу встигнути вам ще кілька питань задати. Партійне питання. Знаєте, "Удар", це – Віталій Кличко, зрозуміло, зараз він на себе взяв місію зробити Київ іншим містом і я йому бажаю, щоб це йому вдалося. І зараз ми не будемо, тому що це довга розмова…

Ірина Геращенко: Ну, все таки, я дуже коротко хочу сказати. У Віталія, дійсно, півтора роки попереду, і от, Ви знаєте, так само, дуже важливо, що з перших днів у кожної влади є 100 днів. А ні в Віталія, ані в Петра Олексійовича Порошенка, в них нема 100 днів. У них є насправді… немає жодного дня, тому що щодня, щодня, щодня суспільство запитує, що ти зробив для країни, для міста. Віталій це розуміє. Знаєте, мені дуже завжди  якось прикро, коли запускаються в мережу якісь неперевірені факти відносно того, що там от, начебто "Гостинний двір", щось не те зробили… навпаки, сьогодні "Гостинний двір" - віддано місту знову. Віталій зробив комісію……. але це дуже важливо і я сподіваюсь у Вас буде можливість поспілкуватись з ним.

Наталія Влащенко: Я саме тому не веду цю мову зараз, тому що потрібен час, щоб побачити, як воно працює. Я хочу про інше спитати. Ми знаємо чим займається зараз Кличко, і ми знаємо з першого дня після виборів і на Майдані і після Майдану, чим займається Ірина Геращенко. Я хочу у Вас спитати,  чому так неактивно поводять себе депутати з "Удару". Ми їх не бачимо, практично, ми не знаємо, чим вони займаються. Ну, зрозуміло, вони ходять в Верховну Раду. Але ми не бачили їх в Криму, але ми не бачили їх…. зараз не бачимо на Сході і т.д. Ми не бачимо їх в інших місцях, де вони потрібні. Робота в "полі" - це  так називається.

Ірина Геращенко:  Ви, знаєте, Наташа, можливо це, так само, іноді і неувага журналістів. Насправді, я хочу сказати, що "Удар" - це є та дуже здорова політична сила в нинішньому парламенті, яка, по-перше, не породила жодного зрадника, що дуже важливо, по-друге, як раз в Криму і  були депутати від "Удару", тому що, окрім Петра Порошенка, який поїхав в цю гарячу точку, там ще  були і наші Віктор Чумак, Наталя Новак. Ці депутати, яких прекрасно знають, як раз, у Києві. Ви знаєте, от мені вчора вночі дзвонила мама одного полоненого нашого з Кіровограда хлопця і плакала, що вона їде його визволяти. І прізвище я скажу, як  тільки вона його обніме, щоб знати, що все відбулося. Вона каже,  -  єдина людина, яка брала трубку весь цей час, поки я дзвонила, вибачте, вона з Чернівців, - це Марія Василівна Матіос. Марія Василівна, так само, зробила дуже багато, щоб вивезти кілька наших хлопців зараз в Ізраїль на лікування, і я хочу Вам сказати, що вона просто така дуже скромна, насправді,… тиха людина, яка… просто дуже мало людей знають, скільки вона зробила і на Майдані, і для звільнення наших з СІЗО хлопців, яких брали. Пинзеник Віктор – так само, дуже яскрава особистість і ми всі сміємося… Ви знаєте, я хочу Вам сказати, що, навпаки.  Команда "Удару", - вона має стільки яскравих особистостей, які сьогодні, просто,  важливо, не займаються популізмом, дуже тверезо оцінюють ситуацію в країні. Дуже чітко працюють над тим, щоб ми виконували ці завдання і нашу програму, з якою ми прийшли до виборців.  І мені здається, що саме тому ми є цією партією, яка не втрачає свій рейтинг.

Наталія Влащенко: Судячи з Вашого робочого графіку, Ви вдома практично не буваєте. У Вас маленький син, у Вас підростає донька. А Ваш чоловік як  ставиться до того?

Ірина Геращенко: Ну, я, звичайно, не могла б вести таку бурхливу діяльність, якби не підтримка моєї родини, за що я їм дуже вдячна. Але, насправді, я вважаю, що можна, знаєте,  поєднувати кар'єру і материнство. Для цього потрібно тільки, щоб тебе підтримувала, дійсно, і твоя родина, і команда. І, до речі, я вдячна "Удару" за те, що, так само, коли я тільки народила маленького сина, мені були створені ті умови, щоб я могла не брати декретну відпустку, дистанційно працювати, але родині я вдячна в першу чергу. І мамі,  і чоловіку, і доньці.

Наталія Влащенко: І зовсім останнє питання, воно дуже несподіване, я дуже прошу на нього відповісти. Ви знаєте практично всіх чоловіків-політиків, топ-чиновників і т.д. За ті всі роки, за останні десять років знаєте всіх. З ким Ви…. Чи є хтось серед них, з ким Ви могли би уявити собі роман, чи Ваш, чи будь якої жінки, якщо б Ви  не були заміжньою. Чи є такі чоловіки, тому що часто кажуть – політики, це чоловіки, з якими навіть не хочеться роман завести.

Ірина Геращенко: Ви знаєте, я задоволена романом зі своїм чоловіком, але от для мене дуже важливо, що серед політиків є ті люди, з якими от є про що поговорити. Це така рідкість, насправді, серед українських чоловіків, коли ти зустрічаєш, людину, яка маєьінтелектуальне навантаження, яка читає книжки, з якою можна поговорити не тільки про політику, і таке інше.

Наталія Влащенко: Це хто?

Ірина Геращенко: І тому для мене дуже важливо, що серед українських політиків є кілька людей, з якими цікаво спілкуватися. Літературному смаку яких я довіряю, кругозору яких я довіряю. Власне, це є дуже важливо. Ну, давайте ж ми ці прізвища залишимо при мені.

Наталія Влащенко: Чому, чому? Ну, це ж саме цікаве, хто ті чоловіки.

Ірина Геращенко: Я хочу сказати, що всі…

Наталія Влащенко: Ну, це ж комплімент, чого ж не назвати.

Ірина Геращенко: Знаєте, я хочу вам сказати, що по-перше, я працювала дуже довго  в команді В. Ющенка, і якраз я вдячна йому, що він мені зробив таке щеплення, можливо,  дуже важливе, любові до України. Це важливо. Я якось подивилися на Україну з іншої призми після того, як попрацювала в його команді. Я ніколи не дивилась і зараз не дивлюсь на ситуацію в рожевих окулярах…

Наталія Влащенко: Цю країну ви більше ніж чоловіків любите, я так розумію.

Ірина Геращенко: Ой, ні, ні. Ну, це ж важливо. Ви ж запитуєте деякі речі. До речі, з Юрою Луценком можна багато дуже говорити про літературну якусь складову. Це важливо, коли політик, в нього книжки "не пылятся в библиотеке, и они у него куплены не только для обложек", а він знає, що всередині. Це надзвичайно важливо. Так само, мені здається, що Віталій Кличко. Він людина, яка має абсолютне чудове, це важливо для політика, почуття гумору.  Він так само людина, яка має гострий розум і вміє щось спостерігати, що потрібно привнести, наприклад, з іншого світу, з європейського світу в Україну. Це важливі якості і речі, які я ціную дуже в колегах. Віктор Пинзеник. Ви знаєте, це просто людина, яка мене потрясає тим, що він надзвичайно має такий рідкісний дар для українського політика, він не популіст. От він ставить дуже неприємні діагнози. Це наш Каха Бендукідзе,  насправді, Пинзеник, це  -  наш Каха Бендукідзе.   

Наталія Влащенко: От бачите, нескладно було назвати прізвища справжніх чоловіків в політиці.

Ірина Геращенко: А що стосується П. Порошенка, мені здається, що насправді, він, дійсно, готовий до посади яку він сьогодні займає. Але, мені здається, що він такий хрест отримав, і дуже б хотілося, щоб він гідно його проніс, тому що в дуже важкий час він став президентом, з дуже важкими викликами сьогодні приходиться йому боротися. І мені здається, шо для нас всіх дуже важливо підтримати його, тому що Україну потрібно витягти з того, куди нас намагається втягти зовнішня історія.

Наталія Влащенко: Що ж, з нами сьогодні була Ірина Геращенко, яка понад усе любить Україну, а в чоловіках цінить інтелект та почуття гумору. Дякую, Ірина.

Ірина Геращенко: Дякую вам. 

Источник: 112.ua

видео по теме

Новости по теме

Новости партнеров

Загрузка...

Виджет партнеров

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>