banner banner banner banner

Украина 100% вернет Крым в ближайшие пять лет

Народный депутат от "Народного фронта" Юрий Береза в интервью телеканалу "112 Украина" заверил, что Украина вернет Крым в ближайшие пять лет, рассказал о том, как изменились его представления о Верховной Раде после избрания народным депутатом и сообщил о том, сколько зарабатывает боец полка "Днепр"

Украина 100% вернет Крым в ближайшие пять лет
112.ua

Наташа Влащенко

Журналист

Народный депутат от "Народного фронта" Юрий Береза в интервью телеканалу "112 Украина" заверил, что Украина вернет Крым в ближайшие пять лет, рассказал о том, как изменились его представления о Верховной Раде после избрания народным депутатом и сообщил о том, сколько зарабатывает боец полка "Днепр"

Влащенко: Сегодня у нас в гостях - человек-легенда, человек, которого вы все знаете. И мы с ним будем разговаривать о том, что волнует всех людей в стране - и в будни, и в праздники. Сегодня у нас в гостях - народный депутат Украины Юрий Береза.

Здравствуйте, Юрий. Когда я летом приезжала в Днепропетровск делать репортаж о том, что там происходит, меня поразили две вещи. Во-первых, что в Днепропетровскую ОГА можно было зайти просто так, и во-вторых, что обстановка там была очень демократическая, и к вам в кабинет я прошла беспрепятственно. А второй раз я вас увидела в парламенте, и мне показалось, что вы себя дискомфортно там чувствуете. А как вы себя чувствуете в парламенте?

Береза: По-перше, парламент спочатку для мене був така терра інкогніта, де така велика таємниця, де кується політика України. Переконання були такі. Попередні 23 роки я був переконаний, що там надлюди, які вирішують щось багато для держави. А насправді виявилося більш прозаїчно, як не сумно. Мене насторожило вже перше питання, яке ставили журналісти: "А чи зможете ви без досвіду щось робити в парламенті?". І в мене знайшлась відповідь вже за перший тиждень. На жаль, український парламент був місцем, де розпилювали багатство України, в першу чергу. Тут приймали закони під одну чи під двох осіб. Я хочу нагадати не такі далекі часи Леоніда Кучми, "директора" парламенту Волкова, який вирішував, куди кому віддати підприємства або цілу галузь, за які кошти. На превеликий жаль, сьогодні український парламент, хоч і оновився на 50%, але кістяк того непотрібу ще є.

С вашей точки зрения, процесс распила там совсем прекратился?

Що стосується військового бюджету, і якщо порівняти все, що виділялося в попередні роки на українську армію і на український оборонний комплекс, і те, що виділили в цьому бюджеті, це якраз дорівнює тому, що проектувалося виділяти за 23 роки. Я голосував за бюджет і переконаний, що при всіх недоліках бюджету країна, яка знаходиться в стані війни, яка воює проти однієї з найбільших країн світу, повинна мати бюджет.

Многие ваши коллеги говорят, что бюджет как таковой они не видели, расходную часть не видел никто. Вы проголосовали просто концептуально, не сильно вникая, что там такое? Или это было решено на фракции, что все поднимут руку "за"?

Я як людина, яка знає, як живе українська армія (я як військовик, в Україні прослужив 10 років), пам'ятаю часи, 96-97 роки, коли не приймався бюджет вчасно і як жила армія. Коли армія не отримувала по півроку зарплату, коли військовики жили тільки за рахунок пайків. Якщо б навіть фракція вирішила, що не треба голосувати, - я знаю певні бюрократичні умови, якщо б не був прийнятий бюджет, то фінансування по 1/12, те, що закладено в законодавстві України, не рятувало б нашу армію. І тому основний момент, через який я голосував, це, все ж таки,  військовий бюджет. В стані війни країна не може входити без бюджету в новий рік. 

Семенченко до своего избрания депутатом говорил, что он выберет для себя - комбатом он хочет быть или депутатом. После избрания народным депутатом он сказал, что он выбрал для себя и комбатом быть, и депутатом. Что вы выбрали?

В мене вибору не було. У Семенченка, так як він резервіст, то йому можна одночасно і комбатом бути, і депутатом. А я, як командир полку міліцейського, так не можу. Або депутат, або командир полку. І тому я сьогодні народний депутат.

Вы же все равно "опікуєтесь" делами своего батальона?

Це моя дитина, моє дітище, моя родина. Як я можу не опікуватися своєю родиною? 

Борислав Береза вышел из "Правого сектора", Ярош промолчал. В парламенте есть группа "Укроп". Можно ли предположить, что через какое-то время появится политическая партия "Укроп"? Или с другим названием. 

Я не хочу коментувати справи Борислава. Це його особисте. Я є членом "Народного фронту", член фракції "Народний фронт". Будь-який мій вихід з "Народного фронту" - я повинен скласти мандат народного депутата, вийти з "Народного фронту" і вступати в інші об'єднання. Я думаю, що це позиція порядних людей.

Особые полномочия для СНБО, особые полномочия для Турчинова - одни проголосовали "за", другие – "против". На чем основывалась ваша позиция, что вы проголосовали "за".  

Ті, що говорили,  що РНБО або Турчинову даються якісь суперповноваження, насправді не читали закону. Будь-яка людина, яка вважає, що закон, який буде прийматися, він щось перевищує або знижує,  він приходить на комітет, який є профільним, і бере участь в тому, щоб змінити ті чи інші положення. Цей закон опрацьовувався два тижні. Але яскраві критики цього закону не приходили і не апелювали на засіданнях комітету стосовно того, що щось не так. Було два представники - один із "Самопомочі", а один з "Батьківщини", які ставили непринципові питання. Вони не міняли суті. Насправді, закон, який прийнятий по РНБО, він визначає одне місце, де будуть виконуватися рішення Верховного Головнокомандуючого - президента. Більше нічого не додається. Насправді. На сьогоднішній день у нас з'явився центр виконання рішень президента.

Семенченко говорит, что бойцы его батальона получают 900 грн зарплаты. Сколько получали ваши бойцы?

Насправді в полку "Дніпро" достойні зарплати. Це полк міліцейський, спеціального призначення. Там йде по шкалі - на рівні до 10 тис. грн. Я думаю, що Семенченко пошуткував на рахунок цього. Зарплатня в Нацгвардії, а батальйон "Донбас" - це Нацгвардія, військове формування,  там зарплатня на рівні десь 4-5 тис.   

Есть ли такая психологическая опасность, когда много людей имеют оружие, их контактов с мирным населением?

Я під час виборчого процесу, коли зустрічаюсь, спілкуюсь з колективами, з керівництвом певних районів, областей, я говорю про те, що ми повинні бути готові до повернення людей в соціум. В більшості це добровольці, люди, які одержали дуже важкі травми, не так фізичні, як психологічні. Це вперше для нашої держави. Ми всі відповідальні за те, щоб ці люди повернулися назад в соціум. Щоб у нас не було Хорватського синдрому або Афганського синдрому. Люди-патріоти, які воюють там, вони,  все ж таки, самі себе стримують. Тому що більшість йшли туди воювати свідомо. А скрізь є аферисти та авантюристи, біля кожної теми, які будуть використовувати це. 

Вы около двух месяцев назад ездили в Америку. Общались с сенаторами американскими, договаривались о поставках оружия в Украину. Так будут поставки или нет?

Найближчим часом полк "Дніпро" отримає певну кількість протитанкових комплексів. Це буде отримано напряму. Перемовини на завершальній фазі. Те, що ми були в США, мені приємно, що я є представником держави Україна. Навіть той закон, який був прийнятий,  2828, про  відміну всіх ембарго, які стосувалися України, про дозвіл на постачання зброї для України, це один з моментів, які ми перебороли - Семенченко, Тетерук і Береза. Ми виступали лобістами України, у зв'язку з тим, що, на превеликий жаль, за 23 роки ні одна політична партія не лобіювала інтересів України.

Почему ахметовскими конвоями не занимаются силовые структуры? Почему этим занимаются народные депутаты?

Зараз все це нормалізовано і все зорганізовано. Воно під егідою МВС, СБУ. Є положення про гуманітарні конвої, є закон 99-го року, де чітко визначено, хто, де,  що і як.  І зараз йде така систематизація і налагодження того, щоб горілка, пиво, цигарки не провозилися.

Один из известных волонтеров в своем интервью говорит о колоссальной коррупции в Министерстве обороны. Действительно ли эта коррупция таких размеров? Что вы думаете о Степане Полтораке? Противостоит он этой коррупции или нет?

Полторак - це нова людина. Він вийшов не з Міністерства оборони. І в цьому є плюс. Його перші кроки говорять про те, що він не готовий миритися з тим, що відбувається в Міністерстві оборони. Він бажає зупинити ту тотальну корупцію, які відбувається в міністерстві. У нашого комітету по обороні є тісна співпраця з міністерством, і у нас вже чітко визначена вся система, те коло, де була можлива корупція. Ми заявили, що міністр оборони повинен представити на комітеті всіх своїх заступників, ми дали завдання про певний аудит міністерства, по напрямках. Це було на 15 грудня 2014 року. Ні одна копійка з того непростого бюджету не піде  необлікована. Все піде на армію. Все, що стосується комітету по обороні, ми виконаємо все.

Новости по теме

Насколько губернатор Москаль и губернатор Кихтенко, насколько эти люди на своем месте, с точки зрения того, что там происходит?

По Луганській області я знаю тільки з преси, з Фейсбука. По Донецькій області я знаю більше, бо там знаходжуся. Я скажу, що їм є куди розвиватися, є куди діяти, щоб покращувати ситуацію в Донецькій і Луганській області. Насправді ми переможемо у війні тільки тоді, коли люди, які знаходяться на окупованій території, будуть хотіти на велику Україну. І це залежить від керівників ОДА. Які вони умови створять. Вони намагаються контролювати там ситуацію.

Турчинов предложил сделать в зоне АТО семь коридоров, через которые можно будет туда попадать, а все остальное перекрыть. Считаете ли вы, что это поможет навести порядок на Донбассе, и можно ли так сделать по отношению к Крыму?

Я вважаю, що ми повинні більш жорсткіше, економічно, підходити і до Криму, і до Донбасу. Якщо це територія окупована, то від нас не повинно нічого йти. Тільки під егідою ООН або місії ОБСЄ. І я тільки підтримую те,  що треба перекрити. Ми повинні перекрити Криму все! Ми повинні перекрити Донбасу все! Не може бути ніяких гравців на окупованих територіях. Є держава Україна, є міжнародні посередники, і тільки під егідою держави Україна може щось заходити в Донецьк, Луганськ чи в Крим. Ніякі "Ахметови" не повинні туди заходити і щось ввозити. Тільки під українським прапором, підписано - держава Україна. "Ахметови" розв'язали війну на Донеччині. В березні місяці я як керівник штабу національного захисту, звернувся до п. Ахметова, коли п. Коломойський очолив Дніпропетровську ОДА, був лист, підписаний прогресивними діячами культури Дніпропетровщини,  і там ми просили п. Ахметова очолити Донецьку ОДА. Він навіть не відповів.

Влащенко: "Центр освобождения пленных" Рубана, что это за организация?

Не знаю. Я не вірю в Рубана.

Если бы завтра вы стали министром МВД или министром обороны, что бы вы сделали в первую очередь?

На сьогоднішній день моя позиція, що ніяких мобілізацій не буде. Без зміни законодавства про мобілізацію, без зміни військових комісарів - мобілізації не буде в Україні. Тому що та мобілізація, яка була проведена до цього - я хочу побачити звіт. Куди пішли люди, які були мобілізовані, за якими принципами були мобілізовані. В першу чергу  треба навести порядок в мобілізаційній роботі. І на це повинні прийти ті військовики, які пройшли вже горнило на сході України. Були приклади, коли приходили 40 добровольців у військкомат, їх відсилали додому, а призивали до війська батька 12-ти дітей.

Когда-нибудь общество получит ответ на вопрос, кто виноват в трагедии под Иловайском?

Та комісія, яка була створена в межах Верховної Ради по Іловайську, вона зараз буде перетворена в комісію з питань  взагалі всіх подій на сході. Ми хочемо зараз відновити роботу цієї комісії, яка об'єднає всі справи, де є порушення, навіть тогочасного українського законодавства. І я хотів би жити в тій державі, в якій немає значення, чи командуючий п. Литвин, маючи брата депутата, відійде від цієї відповідальності, або п. Муженко, який є на сьогоднішній день, поки що, Начальник генерального штабу, чи п. Гелетей, який є особистим другом президента і врятував його від якихось там замахів - вони несуть відповідальність. Оці три особи повинні, в першу чергу, юридично дати відповідь, - Гелетей, Муженко, Литвин, - і потім воно піде далі. І моє завдання, щоб це було доведено до кінця.   

Некоторые комбаты, в том числе и Юрий Береза, угрожали, что если те, кто проголосовал за законы 16 января, войдут в парламент, то они останутся "Кутузовыми".

Ті, хто голосував за закони 16 січня, прийшли в парламент о 7-й ранку. Хто ходить через центральні двері, а хто ходить по підвалах. Це питання часу, стосовно них. Все рівно їм доведеться відповісти. І я один з тих людей, які це не спустять на гальмах.

Новости по теме

Как вы считаете, мы как-то можем успокоить г. Кадырова?

Я думаю, що Кадирову треба розібратися спочатку на території Чечні. І розібратися, з ким він - з чеченським народом чи проти чеченського народу. Коли він дасть цю відповідь, потім вже говорити про інші завдання.

После Нового года был скандал с "Интером", а вчера "Правый сектор" выступил против Андруховича. От кого мы должны сегодня защищать украинскую культуру?

Я телеканал "Інтер" не дивлюсь вже дуже давно. Мені складно коментувати те, що вони там показували. Але коли пропагандують тих людей, які  глумляться над Україною, то я вважаю, що такі канали не повинні… я не знаю, поки що, як це в законодавчому полі  зробити, щоб вони не несли ту пропаганду, того, що супротив моєї держави.

Чем вы занимаетесь по вечерам в Киеве, когда вы не уезжаете домой, в Днепропетровск?

Читаю книжки.

Каким бизнесом вы занимались до демобилизации?

Сільгосп. і будівництво.

Сохранили ли вы этот бизнес?

Так. Це родинний бізнес, і він збережений, слава Богу.

Бывали у вас такие минуты, когда шел бой,  стреляли, и вы молились? Что делает человек, когда ему страшно?

Під час бою вже молитися не можна. То перед боєм і після бою.

Вы верующий человек?

Так.

Когда вы познакомились с Геннадием Корбаном?

У 2004-му році, коли був перший Майдан в Дніпропетровську. Він також підтримував Майдан, перший.

Ваш любимый литературный герой? И почему?

Капітан Блад. Це одна з улюблених книжок моїх, з дитинства.

Любите пиратов?

Ні. Він був порядною людиною.

Как вы считаете, принес бы Игорь Коломойский пользу на посту премьер-министра?

Мабуть.

Когда последний раз вы встречались с Садовым?

Я спілкувався два тижні тому, коли ховали Тараса Бруса, у Львові. Більше спілкувався по телефону.  

Часто он бывает в Днепропетровской администрации?

До речі, останній раз ми зустрічалися, все ж таки, наочно, в Дніпропетровській ОДА.

Ваш любимый фильм?

Мабуть, "Тіні забутих предків".

Вы любите романтическое кино 70-х?

До Параджанова взагалі в мене відношення дуже ніжне, а із нових - це "Нескорений".

С кем из вашей фракции "Народный фронт" вам комфортнее всего общаться?

Тетерук, Сюмар, Турчинов.

Чувствуете ли вы, что вам надо еще учиться и получать образование?

В мене не дописана дисертація по будівництву. Я, до речі, такий "широкостаночник".

Ваша любимая одежда?

Вільна, демократична.

Вернем ли мы Крым в ближайшие пять лет?

Стовідсотково.

Самый дорогой предмет в вашем гардеробе?

Нема.

Месячный бюджет вашей семьи?

Ми живемо три сім'ї разом. Десь до десяти тисяч.

Три самые большие проблемы Украины на сегодня?

В першу чергу - це наша незрозумілість, корупційність і політика подвійних стандартів.

Спасибо большое, Юрий. Сегодня с нами был народный депутат Украины Юрий Береза. Я надеюсь, что он будет себя чувствовать в Верховной  Раде все более комфортно, чем это было с самого начала. 

 

 

 

Источник: 112.ua

видео по теме

Новости партнеров

Loading...

Виджет партнеров

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>