Російські обстріли згортають третину заводів: чому різко дорожчає соняшникова олія.

Обстріли заводів в Україні
Обстріли заводів в Україні Фото: TSN.ua

Вплив війни на виробництво соняшникової олії в Україні

Як повідомляє TSN.ua: Через російські обстріли та пошкодження інфраструктури близько третини підприємств з виробництва соняшникової олії призупинили або згорнули виробництво. Це, у свою чергу, призвело до зростання цін на олію. Виробництво соняшникової олії цьогоріч прогнозується на рівні приблизно 4 млн тонн, тоді як внутрішня потреба становить 400-500 тисяч тонн.

До війни українські аграрії збирали близько 16 млн тонн насіння соняшника, проте цього року обсяги зменшилися до 10 млн тонн. Минулого року було зібрано 11 млн тонн насіння соняшника. До війни виробництво соняшникової олії сягало 5-6 млн тонн, але через поточні обставини обсяги скоротяться. Окрім того, планується виробництво 500 тисяч тонн соєвої та 500 тисяч тонн ріпакової олії.

Ціни на соняшникову олію

Ціни на соняшникову олію за дев'ять місяців зросли на 14%, а цьогоріч вони досягли майже 83 гривень за літр. Зростання цін на соняшникову олію передусім обумовлено меншим врожаєм насіння соняшника, однак ситуацію ускладнюють ворожі обстріли інфраструктури та скорочення експорту, зазначила експерт Світлана Литвин.

Ситуація на ринку соняшникової олії в Україні відображає наслідки війни та її вплив на аграрний сектор. Зменшення врожаїв та порушення виробничих ланцюгів можуть призвести до подальшого зростання цін на олію, що, в свою чергу, вплине на споживчий ринок. В умовах зменшення внутрішнього виробництва та зростання цін важливо звернути увагу на можливі варіанти імпорту та підтримки аграріїв для стабілізації ситуації.


Читайте також

Реклама