Доступне житло недоступне: який відсоток українців може дозволити собі нову нерухомість.
![Святенко Тамара](/img/sviatenko.png?v1)
![Процент українців, які можуть придбати нове житло](/uploads/950x550_0wAZQaSdZe1BSfDIF7xNVcNE6mRjSYh7ylGpJeBI.jpeg.png)
Багато українців не зможуть самостійно знайти нове житло, якщо його втратять. Це випливає з опитування, проведеного Cedos спільно з Київським міжнародним інститутом соціології у вересні-жовтні 2024 року.
За результатами опитування, ситуація з житлом у населення України є тривожною. Тільки 2% людей можуть собі дозволити купити нове житло, а 15% можуть орендувати квартиру або будинок. 42% опитаних не мають жодної можливості забезпечити себе новим житлом і не бачать виходу з такої ситуації. Близько 25% опитаних зазначають, що у разі втрати житла можуть тимчасово жити у родичів або друзів.
Дослідження також показало, що 79% українців живуть у власному житлі, а 14% орендують.
Після початку війни все більше людей почали проживати в орендованому житлі. Наприклад, 42% опитаних витрачають на житло понад третину свого доходу. Це змушує відкладати гроші на їжу та одяг. Серед людей у віці 60+ 65% змушені економити на харчуванні. Навіть власникам житла доводиться скріпити пояси, щоб оплатити комунальні послуги та інші витрати.
Раніше було розповідано, як безпечно орендувати квартиру в Польщі.
Читайте також
- Українці зможуть отримати дозвіл на довгострокове проживання в Чехії: за яких умов
- Топпосадовці Нацкомісії з цінних паперів їздили за кордон на фейкові конференції – розслідування
- Перші 4,3 млрд грн вже доступні для компенсації за знищене житло для ВПО
- Зеленський придбав будинок Гітлера за $14,2 млн? ЦПД попереджає про фейк
- Скільки українців планують придбати житло у 2025 році: дані опитування
- «Спілка підприємців теле- та кіноіндустрії» допомогла передати чергову партію у 100 тонн антидронових сіток на фронт, – Артем Колюбаєв