Федерація лижного альпінізму допустила до змагань прапорщика російської армії Прохорову.
Міжнародна федерація лижного альпінізму (ISMF) вирішила дозволити російській спортсменці Варварі Прохоровій брати участь у змаганнях. За інформацією Watchers, спортсменка отримала можливість брати участь у етапах Кубка світу та кваліфікуватися на Олімпійські ігри 2026 року в Італії. Варто зазначити, що Прохорова має звання прапорщика Збройних сил Росії.
Однак Міжнародний олімпійський комітет рекомендує надавати нейтральний статус лише тим російським спортсменам, які не мають зв'язків з збройними силами або силовими відомствами РФ.
Watchers звернувся до ISMF з питанням "нейтрального статусу" Прохорової, але федерація не відповіла.
На сайті ISMF також вказано, що до Офісу організації з питань етики та відповідності входить Максим Солдаткін, росіянин. Сама Прохорова у своєму інтерв'ю заявила, що Солдаткін відіграв певну роль у тому, що вона отримала "нейтральний статус".
Прохорова розповіла: "Не знаю, як реагували в федерації на наші листи щодо нейтрального статусу. Ми отримували короткі відповіді на конкретні питання. Але у міжнародній федерації працює Максим Солдаткін. Не можу сказати, що він нам безпосередньо допомагає, але через нього ми завжди були в курсі всіх новин".
Крім того, згідно з заявою українського журналіста Артема Худолєєва, Міжнародна федерація каное (ICF) перевірить "нейтральність" російської спортсменки Алсу Міназової. Раніше Міназова отримала статус "нейтральної" атлетки від ICF, що дозволяє їй брати участь у міжнародних змаганнях.
Було зазначено, що Міназова також має спірні пости в Instagram, один з яких стосується президента Росії Владіміра Путіна. Український журналіст звернувся до керівників ICF щодо інформації про участь Міназової у пропагандистських заходах. Президент ICF Томас Конечко відреагував на цей запит і повідомив, що інформація буде перевірена комісією ICF.
У листі до журналіста Конечко зазначив: "Дякуємо за ваш лист та інформацію, що надана в ньому. У нас є чітка політика щодо нейтральних спортсменів, яка була затверджена нашою радою ICF у 2023 році. Згідно з цією політикою, нейтральні спортсмени з Росії та Білорусі можуть брати участь у змаганнях. Ми передамо вашу інформацію на розгляд нашій комісії ICF. Ще раз вдячні за вашу інформацію та відданість".
Наразі триває перевірка статусу Міназової та очікується прийняття рішення щодо її участі у міжнародних змаганнях. Варто відзначити, що Міназова також виявила підтримку Путіна в соціальних мережах, що викликало критику.
Недавно українська веслувальниця Лариса Жалінська, раніше служивша в Нацгвардії, виїхала з України туристичною поїздкою до Росії. У своєму інтерв'ю вона заявила, що завжди вважала себе росіянкою за національністю та повернулася на свою "історичну батьківщину". Жалінська була відомою спортсменкою і мала численні перемоги на міжнародних змаганнях.
Читайте також
- Котовський здобув срібло етапу Кубка світу з лижної акробатики
- Захарова влаштувала істерику через недопуск Росії до чемпіонату світу з хокею
- Жіноча збірна України достроково втратила шанси вийти на Євробаскет-2025
- «Бачу в ньому сучасну версію дідуся». Внук Мохаммеда Алі висловився про Усика
- Неймар вперше за 12 років зіграв за рідний «Сантос»
- Олімпійський чемпіон з регбі покусав одноклубника: деталі скандалу