Грошова компенсація за «пакунок малюка» повертається.

Повернення грошової компенсації за «пакунок малюка»
Повернення грошової компенсації за «пакунок малюка»

Уряд повертає грошову компенсацію за "пакунок малюка"

Уряд ухвалив рішення про повернення грошової компенсації за "пакунок малюка", які були припинені з 1 січня. Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.

За словами народного депутата, до вересня 2025 року буде створена спеціальна система, яка полегшить облік виплат і допомоги. Також додається, що кошти можна буде витратити тільки в спеціальних магазинах, які беруть участь у програмі, а виплати проводитимуть через "ПриватБанк".

Пакунок малюка можуть отримати не тільки біологічні батьки, але і прийомні батьки, усиновлювачі, опікуни, патронатні вихователі та батьки-вихователі. Допомогу надається в пологовому будинку після народження дитини. Якщо пакунок тимчасово відсутній, батьки можуть подати заявку на отримання до органів соціального захисту або Центру надання адміністративних послуг за місцем проживання протягом 30 календарних днів.

Також існує можливість отримати грошову компенсацію замість "пакунку малюка". Заяву та документи треба надіслати поштою до відповідного структурного підрозділу з питань соціального захисту населення або під час надання комплексної послуги "єМалятко". Компенсація призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через 12 місяців з дня народження дитини.

Розмір грошової компенсації становить трьох прожиткових мінімумів для дітей до шести років, встановлених на дату народження дитини - 7 689 грн. Гроші перераховуються на спеціальний рахунок отримувача.

Впроваджується видача "Пакунку пораненого" військовослужбовцям і поліцейським

У 2025 році введуть видачу "Пакунку пораненого" – набору адаптивного одягу та засобів особистої гігієни, які отримуватимуть поранені та хворі військовослужбовці, поліцейські і особи служби цивільного захисту. Про це повідомлено на сайті оборонного відомства.

Заступник міністра оборони України Сергій Мельник зазначив, що "Пакунок пораненого" допоможе покращити комфорт поранених осіб, оскільки він покриватиме базові потреби у перші дні після госпіталізації. Адаптивний одяг розроблений таким чином, щоб бути функціональним навіть у складних обставинах і задовольняти потреби поранених і людей з обмеженою рухливістю.


Читайте також

Реклама