Командир батальйону «Алькатрас» розповів, як у Донецькій області воюють колишні ув’язнені .

Батальйон Алькатрас - колишні ув'язнені
Батальйон Алькатрас - колишні ув'язнені

Ув'язнені, які вирішили приєднатися до ЗСУ, мають мотивацію і не бояться брати участь у війні. Вони зараз виконують завдання в районі Часового Яру в Донецькій області. Про це повідомив командир спеціального стрілецького батальйону "Алькатрас" 93-ї бригади з позивним "Валідол".

Ці новобранці є колишніми ув'язненими, які вирішили вступити до української армії. Військовослужбовець Олександр, відомий як "Мультик", розповів, що він хоче зробити щось корисне, допомогти своєму брату, який має дітей, і не повертатися до свого минулого.

За його словами, на початку було важко, але зараз вони готові пробігти 6 кілометрів з повним бойовим спорядженням.

Богдан, 22-річний військовослужбовець з позивним "Доббі", вже в другий раз потрапив до армії: на початку війни він проходив строкову службу, підписав контракт і вийшов на фронт. У 2023 році він отримав поранення, після чого скоїв злочин і провів два місяці у в'язниці. Після цього він вирішив повернутися до ЗСУ.

"Вони всі є дуже мотивованими. Вони самі добровільно прийшли сюди. За два тижні вони зробили багато більше, ніж деякі за два місяці. Їм не треба нікого примушувати, вони самі хочуть розвиватися. З ними легше", - каже Іван, інструктор спецбатальйону "Алькатрас".

Батальйон "Алькатрас" почали формувати у липні 2024 року. Командир "Валідол" зазначає, що вони самостійно проводять відбір у колоніях, але рішення про звільнення завжди приймає суд. Також він підкреслює, що бажання участь взяти в батальйоні недостатнє - потрібно фізично та психологічно відповідати вимогам.

Якщо людина засуджена за особливо тяжкі злочини, такі як державна зрада або корупція, вона не приймається. До спецбатальйону можуть вступати лише ті, хто відбував покарання за менш важкі злочини.

Курська операція і результати

Від початку Курської операції пройшло 6 місяців. За цей період загальна кількість втрат російської сторони становить близько 40 тисяч осіб, з них понад 16 тисяч - загиблими. Про це повідомили в Генеральному штабі ЗСУ. Операція нашої армії в Курській області мала на меті не допустити наступу ворога в області Суми та Харків.

Українським військовим вдалося взяти у полон 909 окупантів під час операції, що значно поповнило обмінний фонд та дозволило повернути захисників, які перебували у російських тюрмах.

Президент Зеленський вважає, що Курська операція відіграє важливу роль у переговорному процесі. Про це він заявив під час зустрічі з міністром закордонних справ Великої Британії Девідом Ламмі.


Читайте також

Реклама