Найбільша азійська країна може опинитись на межі демографічної кризи.
Демографічна ситуація в Китаї може погіршитися до 2035 року
За даними експертів, населення Китаю почне зменшуватися вже у 2022 році. Згідно зі статистикою The Wall Street Journal, до 2035 року країна може знаходитися в аналогічному стані, як місто Фушунь, де 30% населення вже має 60 років і більше.
До 2035 року Китай буде таким самим, як зараз Фушунь, де, за оцінками ООН, 30 відсотків китайців віком від 60 років
Місто Фушунь на північному сході Китаю є прикладом старіння населення. За даними газети, там широко поширена реклама зубних імплантів та цвинтарів, що свідчить про велику кількість літніх мешканців.
У 2019 році Китайське Національне бюро статистики зафіксувало найнижчий рівень народжуваності за останні 60 років. Кількість населення Китаю в 2019 році становила 1,4 млрд осіб (за винятком жителів Макао, Гонконгу та заморських територій), і лише 14,65 млн дітей були народжені, що є найменшим показником з 1961 року. Рівень народжуваності становив 10,48 на 1000 осіб, що також є найнижчим показником з 1949 року, коли Китай був заснований.
Це низький рівень народжуваності пов'язаний з демографічною політикою, яка була встановлена ще в 1970-х роках з принципом "одна сім'я - одна дитина". Цей принцип призвів до зменшення кількості працездатних громадян.
У 2023 році населення Китаю зменшилося на 2,08 млн осіб. Це зменшення та старіння населення є серйозною проблемою для Пекіна, оскільки воно впливає на робочу силу та сповільнює економіку, яка вже постраждала від пандемії коронавірусу.
Читайте також
- За час служби здійснив понад 300 бойових виходів. Згадаймо Дмитра Музику
- На війні загинув кінорежисер Притула
- Північна Корея провела випробування стратегічної крилатої ракети
- Атака дронів на Рязанський НПЗ, побиття підлітка у Києві: головне за ніч
- На Донеччині оголошено про примусову евакуацію сімей із дітьми
- Верещук повідомила, на скільки можуть продовжити строки перепроходження медогляду для обмежено придатних