Покровський та Курахівський напрямки: експерти про значну перевагу ворога.
Українські бійці відбивають атаки російських військ на фронті, не дивлячись на значну перевагу супротивника
За словами військового експерта Сергія Грабського, російські війська випереджають українські війська по чисельності та озброєнні на Покровському та Курахівському напрямках.
"На Покровському напрямку є близько 150 тисяч військових РФ, а на Курському - 50. Таким чином, російські війська мінімум уп’ятеро переважають українську армію на Покровському та Курахівському напрямках. Це не пов'язано зі здатністю до бою, а зі значною перевагою в численності і обладнанні", - зазначив він.
За словами Грабського, навіть якщо українському командуванню вдалося б перемістити підрозділи з Курщини на Покровський напрямок, це не суттєво змінило б ситуацію на фронті.
"Тут вже потрібні складні розрахунки, щоб визначити, які завдання можемо виконати в яких умовах силами і засобами, які в нас є", - пояснив він.
Експерт зазначив, що для успішного протистояння ворогу на війні, крім бойової готовності підрозділів, існує ще кілька інших факторів. Завдання командирів полягає в тому, щоб зробити кожен підрозділ готовим до боя.
"На Курщині ми можемо вести операцію за нашими правилами - маневрову оборону, коли нам не потрібно враховувати територію, а тільки ворожу можливість бойових дій. Але все змінюється, коли ми ведемо війну на нашій території, на напрямках, які можуть змінити правила гри, навіть проти численних ворожих сил", - зауважив полковник Грабський.
За словами керівника безпекових програм Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Павла Лакійчука, нестача людей на фронті призводить до проривів в обороні.
"Розподіл ресурсів між ворожими і нашими військами нерівний. У минулому році росіяни просувалися, гнучко використовуючи наші слабкі точки, а зараз ми спостерігаємо "хвости" - тактичні прориви. Це не пов'язано зі зміною російської тактики - наша оборона стає менш щільною, відстань між опорними пунктами збільшується", - повідомив він.
За словами експерта, нестача особового складу призводить до того, що на фронті немає достатньо людей для утримання позицій, і ворогу не потрібно навіть "проривати оборону", оскільки вони можуть знайти слабкі місця.
Експерт також зазначив, що приклад бригади 155-ї ОМБр показує, що створення бригад з нуля не є ефективним (155-та бригада - частина проєкту створення 14-ти бригад "з нуля", навчених та озброєних у Франції, стала відома через випадки дезертирства та масового СЗЧ).
Читайте також
- ДБР відзвітувало про розслідування злочинів проти нацбезпеки
- ШІ змінює правила гри: майнери переходять до стратегії накопичення Bitcoin
- Польща готується до відбиття російських кібератак та захисту виборів
- Підтримка війни Росії проти України: США окреслили наслідки для китайських компаній
- Всеукраїнська аграрна рада закликала уряд ввести пільговий акциз на пальне для аграріїв
- Спецпосланець Трампа Келлог планує врегулювати війну в Україні за 100 днів