Росія може втратити японський ринок газу.
У японських компаній закінчуються довгострокові контракти на закупівлю російського зрідженого газу з заводу "Сахалін-2". Це буде означати поступове припинення закупівлі російського газу та перехід на альтернативи. Японія є другим найбільшим покупцем зрідженого газу у світі, але даний проект надає їй лише 5 млн тонн газу на рік.
За словами розповідачів, завод "Сахалін-2" не підпадає під санкції США, але він може зіткнутися з проблемами через угоду між країнами Великої сімки (G7) щодо згортання російської енергетичної залежності.
Окремі експерти прогнозують, що прийдеться зіткнутися з вибором між політичними зобов'язаннями, економічною доцільністю та потребою забезпечити стійке постачання енергоресурсів.
Публічні заяви вказують на те, що Японія планує зменшити споживання газу в енергетиці на 13% до 2030 року. Японія вже припинила діючі контракти на закупівлю російського газу, але повне відмовлення від нього буде можливим лише за кілька років.
Поміж альтернатив, Європейська комісія вже показала зацікавленість у введенні законодавчих змін, які б дозволили Європі збільшити свої поставки газу до Японії.
Найближчими конкурентами "Сахаліну-2" в цьому плані є США, Австралія та Канада. Однак завод має велику перевагу - близькість до Японії. Доставка з Сахалінського порту займає кілька днів, порівняно з тижнем з інших напрямків.
Читайте також
- Зеленський обговорив з Алієвим питання транзиту газу через Україну
- Зеленський прокоментував зупинення допомоги Україні по лінії Держдепу США
- Зеленський та Санду підписали спільну заяву: ключові моменти
- "Братислава – не Москва": Зеленський відреагував на протести у Словаччині
- Зупинення допомоги Україні від Держдепу: які важливі програми заморозили
- На Україну чекає аномальне тепло та тумани: синоптики дали детальний прогноз до 27 січня