Скільки українців довіряють Зеленському? Опитування КМІС.
Київський міський інститут соціології регулярно проводить дослідження, щоб визначити, як українці ставляться до різних суспільних інституцій і особистостей, зокрема до Президента України. Опубліковано результати дослідження, яке тривало з 2 по 17 грудня 2024 року, щодо ставлення громадян до Володимира Зеленського.
За результатами дослідження Київського міського інституту соціології, на кінець 2024 року більшість українців (52%) відчували довіру до президента України Володимира Зеленського, тоді як 39% висловили свою недовіру. 9% респондентів мали невизначене ставлення.
Українці мали можливість вибрати один із запропонованих варіантів: "зовсім не довіряю", "скоріше не довіряю", "скоріше довіряю" і "повністю довіряю". Проте, варіант "важко сказати" не був включений, але респонденти могли самостійно відповісти на це питання.
Крім того, інститут соціології також опублікував результати дослідження за 2023 рік. Виявилося, що наприкінці 2023 року 77% українців довіряли Володимиру Зеленському, але до лютого 2024 року цей показник знизився до 64%, а до травня 2024 року - до 59%. У той же час, зросла кількість недовірливих з 22% до 36% за зазначений період.
Подальші зміни
До жовтня 2024 року ситуація стабілізувалася, але з жовтня до грудня 2024 року рівень довіри почав знову знижуватися. Проте, це було пов'язано не зі зростанням недовіри, а зі збільшенням невизначеності у ставленні до Зеленського (тобто зросла кількість тих, хто не має чіткого ставлення).
Дослідження проводилося методом телефонних інтерв'ю за допомогою методу CATI на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Було опитано 2000 респондентів з різних регіонів України. Учасники опитування складалися з дорослих громадян України, які проживали на території, що контролюється урядом. В опитуванні не брали участь мешканці тимчасово окупованих територій і громадяни, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
Раніше було повідомлено, що у грудні 2024 року зросла кількість українців, готових терпіти втрати для досягнення миру. У той же час зменшилась кількість категоричних противників будь-яких поступок. На кінець 2024 року 38% українців вважали, що Україна повинна відмовитися від деяких територій для досягнення миру, тоді як 51% були проти таких поступок.
Читайте також
- Маск назвав прем'єра Канади «дівчинкою»
- «Ми так і не зробили висновки». Відомий поет пояснив українцям, за що йде війна
- НБУ спростувало інформацію про блокування карток за часте зняття готівки
- Поліг під час виконання бойового завдання на Курщині. Згадаймо Андрія Євлахова
- «Пʼють цілими сімʼями». Продажі алкоголю в Росії оновили історичний максимум
- Підозрюваний у підриві Cybertruck біля готелю Трампа готував теракт за допомогою ChatGPT