Українських біженців у Європі чекає низка змін: чи отримають базову допомогу та тимчасовий захист.
Українським біженцям пояснили, які зміни в законодавстві та умовах перебування очікують на них у Європі.
Після початку війни багато українських громадян було змушено переселитися до країн ЄС. Держави-члени ЄС переглядають свою політику щодо українських біженців, зокрема, щодо юридичних питань та підтримки.
З 1 березня 2025 року у Словаччині зміняться правила для українських біженців. Термін перебування біженців у державних центрах тимчасового розміщення скоротять удвічі - з 120 до 60 днів. Державна житлова субсидія виділятиметься лише на цей період.
Проте важливо відзначити, що ці обмеження не стосуватимуться осіб з уразливих груп населення. Це означає, що пільги залишаться для сімей із неповнолітніми дітьми, літніх людей, інвалідів та інших груп громадян, які потребують додаткової підтримки.
Починаючи з 2025 року в Австрії введуть нові правила базової допомоги для українських біженців. Наприклад, володіння автомобілем може бути причиною відмови в отриманні цієї допомоги, оскільки вважається, що людина, яка може утримувати транспортний засіб, не потребує державної підтримки.
На відміну від інших європейських країн, Швейцарія ставиться більш лояльно до українських біженців. Країна планує спростити процедуру працевлаштування для українців до лютого 2025 року, замінивши дозвільний порядок на повідомний.
Зате у біженців вимагатимуть активної участі у програмах соціальної інтеграції, що включає вивчення мови, знайомство з місцевою культурою та соціальними правилами.
Рада ЄС ухвалила рішення у червні 2024 року, згідно з яким тимчасовий захист для українських біженців продовжено до 4 березня 2026 року. Це рішення забезпечує правову основу для перебування українців у країнах Євросоюзу та доступ до соціальних послуг.
Варто зазначити, що український уряд закликає своїх громадян повертатися на батьківщину, особливо з огляду на потребу у фахівцях для відновлення країни.
Планується створити спеціальні центри "Хаби єдності" разом з німецькою владою, що сприятимуть поверненню українських біженців додому. Для працівників окремих галузей гарантується відсутність призову до армії.
Раніше повідомлялося, що в Німеччині змінилися правила отримання допомоги для українців.
Читайте також
- lifecell запустив пакет із безлімітним трафіком: скільки коштує тариф "Максі"
- Нідерланди змінять правила для біженців: чи українці зможуть залишитися
- Українцям показали професії із зарплатою до 120 тисяч гривень: і це не програмісти
- В Україні подешевшали яйця та сало: скільки коштують в Ашан, Метро та Варус
- АЗС підвищили ціни на бензин: дизель та автогаз уповільнили зростання
- Україна забезпечує лише третину потреб у важливому овочі: причини