В Україні запровадять новий податок на Uklon, Bolt, Glovo і не тільки.
Україна планує впровадити нову систему оподаткування для цифрових платформ, яка може приносити до 10 мільярдів гривень щорічно до державного бюджету. Про це повідомляє Forbes.
Законопроект, що стосується компаній, як Uklon, Bolt та Glovo, є частиною зобов'язань України перед Міжнародним валютним фондом та кроком до євроінтеграції.
У квітні законопроект має бути розглянутий парламентом. Основною особливістю законопроекту буде створення системи автоматичного міжнародного обміну інформацією про доходи, отримані через цифрові платформи. Це дозволить Україні приєднатися до глобальної мережі обміну податковою інформацією, яка вже включає понад 29 країн.
Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев оцінює потенційні надходження до бюджету оптимістично. "Це лише попередні розрахунки. Схожа ситуація була з так званим податком на Google, коли прогнозували 3 млрд грн, а отримали понад 11 млрд грн", - зазначив він.
Наразі розглядаються два механізми оподаткування, причому більш імовірним варіантом є той, за якого самі платформи стануть податковими агентами та автоматично вираховуватимуть податок із доходів користувачів. Запропонована ставка податку становитиме 5% від доходу.
Керівниця публічної політики Bolt Юлія Маліч підтримує запропоновану ставку: "Ставка на рівні 5% є справедливою і дозволить забезпечити стабільні надходження до бюджету без надмірного навантаження на бізнес".
Ринок цифрових платформ в Україні значний - лише Uklon об'єднує близько 100 000 водіїв. Керівниця юридичного відділу компанії Ольга Бірюк зазначила: "Uklon вітає ініціативу уряду щодо створення нових правил регуляції ринку цифрових платформ".
Позитивне ставлення до змін також мають в Glovo та Bolt, хоча компанії наголошують на важливості забезпечення прозорості процесу оподаткування та необхідності перехідного періоду для адаптації.
Хоча конкретні терміни ухвалення законопроекту поки не визначені, за словами Данила Гетманцева, зволікати з його прийняттям не планують. Наразі триває фінальне доопрацювання документа перед поданням до Верховної Ради.
Також нагадаємо, як потрапити до списку Форбс.
Читайте також
- У Нафтогазі назвали 3 причини для термінової заміни газового лічильника
- Українцям за кордоном змінили правила відновлення паспорта: 2 варіанти
- Базова пенсія з 2025 року: кому нарахують більше балів
- Помідори подорожчали в січні: скільки коштують у Megamarket, Novus, Metro та Auchan
- Водіям підготували "сюрприз" на 25 тисяч: хто муситиме платити з лютого
- Курс б'є рекорди: скільки дають за 100 доларів США банки та обмінники