Війна погіршує успішність та соціалізацію українських школярів - ЗМІ.

Учні більше схильні до агресії
Учні більше схильні до агресії

Російська агресія шкодить освіті в Україні

Завдяки вторгненню Росії в Україну, майбутнє країни було підірвано в багатьох сферах, зокрема в освіті для мільйонів українських школярів, повідомляє New York Times.

Діти змушені ходити на заняття підпільно або онлайн. Через постійні тривоги вчити стає неможливо. Діти відстають у навчанні і втрачають соціальні навички, такі як спілкування та розв'язання конфліктів, через обмеженість контакту з однокласниками.

Багато учнів навчаються онлайн та відвідують школу очно лише один або кілька днів на тиждень. У більш небезпечних регіонах, недалеко від лінії фронту, учні проводять заняття в підземних бомбосховищах. За даними Міністерства освіти, Україна побудувала 137 підземних шкіл, в основному на сході та півдні країни.

Чотирнадцять відсотків учнів, які вивчають українську навчальну програму, навчаються повністю онлайн, включаючи близько 300 000 дітей з-за кордону.

Багато українців також залишаються онлайн добровільно. Наприклад, переселенці вважають кращим залишати своїх дітей в їхніх старих школах онлайн, замість переходу до нових шкіл поруч з їхніми новими будинками.

Це сильно заважає дітям почуватися зв'язаними, - сказала Еммануель Абріу, керівниця відділу освіти ЮНІСЕФ в Україні.

Для тих, хто переховується під окупацією Росії, перехід до українських онлайн-шкіл є значним ризиком. Окупаційна влада змушує дітей ходити в місцеві школи та вчитися за російською програмою.

Розповідаючи про свої досвіди, Анна, яка раніше жила в окупованому Мелітополі, змушувала свого 6-річного сина вчитися в українській школі дистанційно, уникати російських солдатів та сусідів.

Світлана Степуренко, яка разом з дітьми перебралася до Норвегії, пояснила, що її діти ходять до місцевих шкіл, а потім беруть уроки української мови онлайн в другій половині дня. Вона хвилюється, що її діти відстають в навчанні, і бажає якнайшвидше повернутися до українських шкіл.

Продовження війни призводить до демографічних втрат для України. За словами директорки Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи Елли Лібанової, все більше українців, які стали біженцями, звикають до життя за кордоном і не бажають повертатися в Україну.

Василь Воскобойник, президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування, вважає, що єдиним шляхом вирішення демографічної кризи в Україні є приваблення мігрантів з інших країн. Він стверджує, що збільшення народжуваності вже не допоможе збільшити населення країни.


Читайте також

Реклама