Biały Dom zgłosił Trumpa do Nagrody Nobla w dziedzinie pokoju: kto wsparł kandydaturę.
13.08.2025
929
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
13.08.2025
929
W środę, 13 sierpnia, Biały Dom ogłosił zgłoszenie kandydatury Prezydenta USA Donalda Trumpa do Nagrody Nobla w dziedzinie pokoju. W swoim oświadczeniu Biały Dom nazwał Trumpa 'prezydentem pokoju'. Natychmiast poparli tę ideę premierzy różnych krajów, w tym Armenii, Azerbejdżanu, Kampuczy, Gabonu, Izraela, Pakistanu i Rwandy.Ciekawe, że wcześniej Trumpa również zgłaszano do Nagrody Nobla w dziedzinie pokoju. W zeszłym miesiącu Pakistan wyraził rekomendację za jego rolę w rozwiązaniu konfliktu z Indiami. Także w sierpniu Kampucza zgłosiła Trumpa do tej prestiżowej nagrody. Wiele razy media informowały, że prezydent USA marzy o Nagrodzie Nobla w dziedzinie pokoju i już w 2025 roku jeden z członków Izby Reprezentantów planuje zgłosić jego kandydaturę.
Czytaj także
- Ukraina traci cierpliwość na forum ONZ – USA wzywają do natychmiastowego zawieszenia broni
- Polski Order Orła Białego wraca do Kancelarii Prezydenta po decyzji o odebraniu go Zełenskiemu
- Spokój i mądrość zamiast lustrzanych odpowiedzi. Marynowicz apeluje o rozwagę w relacjach Polski z Ukrainą
- Koniec ery Starmera? To on ma największe szanse na objęcie fotela premiera Wielkiej Brytanii
- ONZ: Ukraina domaga się zawieszenia broni, 40% rosyjskich rafinerii zniszczonych
- 600 pocisków przeciwlotniczych od Niemiec: czy USA zgodzą się na użycie Patriotów?

