Energetyczna niezależność: w Kijowie zainstalowane zostaną urządzenia kogeneracyjne.
W Kijowie trwają prace mające na celu zwiększenie energetycznej niezależności. W powiatach Browarskim, Białocerkiewskim, Fastywskim i Buczańskim zainstalowanych zostanie sześć urządzeń kogeneracyjnych o łącznej mocy 4,33 MW.
O tym poinformował departament gospodarki komunalnej i efektywności energetycznej obwodu kijowskiego. Specjaliści zajmują się pracami budowlanymi, aby przygotować miejsca, gdzie zostaną zainstalowane te urządzenia. Staną się one dodatkowym źródłem energii elektrycznej i będą produkować ciepło dla różnych odbiorców.
Za wsparciem Agencji Stanów Zjednoczonych ds. Rozwoju Międzynarodowego USAID dostarczone zostaną urządzenia kogeneracyjne. W ramach tej współpracy zaplanowano zainstalowanie dziewięciu urządzeń kogeneracyjnych na terenie obwodu kijowskiego.
Przewodniczący związku konsumentów usług komunalnych Oleg Popienko potępił pomysł wydawania pieniędzy na urządzenia kogeneracyjne i zaproponował rozsądna alternatywę.
Czytaj także
- Mieszkańcy Kijowa do lipca bez zmian w opłatach za media, ale bilety komunikacji miejskiej zdrożeją do 30 hrywien
- Unia Europejska planuje ogólny limit gotówki – 10 000 euro. Jak wyglądają przepisy w poszczególnych krajach?
- Od 26 czerwca 2026 r. nowy wymóg NBU: kod autoryzacyjny przy doładowaniach kart w terminalach
- Amerykanie zezwolili na handel ropą z Iranem na dwa miesiące – jakie to ma znaczenie dla Ukrainy
- Odesa wprowadza jednolitą stawkę za parkowanie: ile zapłacą kierowcy od lipca
- Nowe opłaty za powiadomienia SMS w bankach – sprawdź, ile zapłacisz

