Pracownicy energetyki DTEK przywracają światło po ostrzałach na przedpolu obwodu dniepropietrowskiego.
Pracownicy energetyki DTEK przywrócili dostawę energii elektrycznej w 2,1 tysiącach domów mieszkańców obwodu dniepropietrowskiego
11 i 12 października pracownicy energetyki DTEK byli w stanie przywrócić dostawę energii elektrycznej w 2,1 tysiącach domów mieszkańców obwodu dniepropietrowskiego. O tym informuje DTEK w swoim komunikacie.
Wróg nadal atakuje obwód dniepropietrowski, co powoduje regularne uszkodzenia sieci elektrycznych i pozostawienie mieszkańców obwodu bez światła.
W ciągu 11 i 12 października pracownicy energetyki przywrócili dostawę energii w 2,1 tysiącach domów miejscowych mieszkańców.
Szczególnie cierpi na skutek ostrzałów południe obwodu, które jest bliskie strefie aktywnych działań bojowych.
Przypomnijmy, że w niektórych miejscowościach, znajdujących się w pobliżu strefy działań bojowych, ekipy naprawcze DTEK przywracały światło już dziesiątki razy i kontynuują te działania, pomimo niebezpieczeństwa i ostrzałów.
Pracownicy energetyki robią wszystko, co w ich mocy, aby jak najszybciej naprawić uszkodzenia. Rozpoczynają prace natychmiast po uzyskaniu zgody i dostępu do miejsca uszkodzenia od Sił Zbrojnych Ukrainy i Służby Państwowej Ochrony Granicy.
Warto przypomnieć, że tydzień temu pracownicy energetyki DTEK Rinata Achmetowa przywrócili dostawę prądu dla niemal 246 tysięcy rodzin w 347 miejscowościach, które zostały pozbawione zasilania elektrycznego z powodu ostrzałów.
Czytaj także
- Atak dronem na wieżowiec w Charkowie: uderzenie w elewację na 22. piętrze
- Od 22 czerwca surowe restrykcje na Krymie: co się zmienia?
- Ofiara śmiertelna i trzech rannych po ataku rakietowym na obwód odeski
- Atak rakietowy na obwód odeski: ofiara śmiertelna i ranni po uderzeniu Iskanderem
- Fala upałów w Europie: Francja zamknęła ponad 800 szkół z powodu temperatury przekraczającej 40°C
- Atak na Ławrę Peczerską w Kijowie: straty przekraczają pół miliarda hrywien, trwa usuwanie zniszczeń

