Gdańsk gospodarzem szczytu o odbudowie Ukrainy. Fico i Svyrydenko mają rozmawiać o pakiecie wartym 10 miliardów dolarów.

Gdańsk gospodarzem szczytu o odbudowie Ukrainy. Fico i Svyrydenko mają rozmawiać o pakiecie wartym 10 miliardów dolarów
Gdańsk gospodarzem szczytu o odbudowie Ukrainy. Fico i Svyrydenko mają rozmawiać o pakiecie wartym 10 miliardów dolarów

Rozpoczęła się konferencja URC-2026 w Gdańsku

Jak informuje UATV: W poniedziałek 25 czerwca w polskim Gdańsku wystartowało międzynarodowe spotkanie poświęcone odbudowie Ukrainy (URC-2026). Wydarzenie potrwa do 26 czerwca 2023 roku. Wśród gości znaleźli się premier Słowacji Robert Fico oraz ukraińska minister gospodarki Julia Svyrydenko, która stanie na czele delegacji Kijowa.

Podczas obrad Ukraina liczy na sfinalizowanie nowych porozumień o łącznej wartości około 10 miliardów dolarów. Robert Fico, odnosząc się do znaczenia szczytu, podkreślił:

„Spodziewam się wielu owocnych rozmów. Najważniejsze jest jednak to, by prowadzić dialog. Dla mnie to kluczowy element.”

To wydarzenie stanowi istotny etap w wysiłkach społeczności międzynarodowej na rzecz odbudowy Ukrainy po trwającym konflikcie.

Międzynarodowa solidarność w działaniu

Konferencja w Gdańsku jest elementem globalnych działań wspierających Ukrainę w odbudowie po długotrwałych walkach. Zaangażowanie partnerów z zagranicy oraz podpisanie nowych umów mogą być kluczowe dla odrodzenia gospodarki i infrastruktury kraju. Owocna współpraca podczas tego forum ma potencjał, by dodatkowo wzmocnić relacje dyplomatyczne pomiędzy uczestniczącymi państwami.


Czytaj także

Reklama