Głodna łasica pozostawiła dziesiątki tysięcy Niemców bez prądu.
Łasica obgryzła przewody i pozbawiła prądu mieszkańców niemieckich miast
Łasica obgryzła przewody i pozbawiła prądu mieszkańców niemieckich miast Ludwigsburg i Kornwestheim. O tym pisze SWR. Rankiem 20 sierpnia dziesiątki tysięcy miejscowych straciło zasilanie elektryczne.
Zgodnie z informacjami prasy, incydent miał miejsce w podstacji w Hohenek. Prąd w dwóch miastach zgasł około godziny 04:30. Przywrócono go dopiero o 07:15. W tym czasie nie było światła nigdzie: ani w domach, ani na ulicach. W Ludwigsburgu mieszka około 100 tys. osób, a w Kornwestheimie ponad 30 tys.
WCześniej prokuratura w Paryżu odnalazła sprawcę uszkodzeń kabli światłowodowych, które zapewniają działanie strefy kibica podczas igrzysk olimpijskich. W wyniku uszkodzeń transmisja na dużym ekranie wielokrotnie ulegała przerwaniu, a policja wszczęła śledztwo w kilku artykułach, nie wykluczając, że odpowiedzialność leży po stronie „grupy przestępczej”. Po przeanalizowaniu nagrań z kamer monitoringu stróże prawa zrzucili winę na łasicę.
Czytaj także
- Jak sprawdzić jakość gazu? Nowe uprawnienia dla odbiorców Naftohazu
- Jak żołnierze mogą uniknąć odsetek od kredytów? Poradnik krok po kroku
- Nowa infolinia 1519 Ministerstwa Obrony – co to oznacza dla żołnierzy kontraktowych?
- 20 650 zł miesięcznie dla likwidatorów Czarnobyla od lipca 2026: co musisz wiedzieć
- Tylko jedna szansa na wpisanie na listę gończą: co muszą wiedzieć osoby uchylające się od obowiązku wojskowego
- W 2026 roku kombatanci dostaną wyższe emerytury: ile wyniosą dopłaty i kto skorzysta z wcześniejszego świadczenia

