Który klub wysyła najwięcej piłkarzy na mundial 2026? Rekordzista to Manchester City.
Kluby z największą liczbą zawodników na Mistrzostwach Świata 2026
Jak informuje Novyny.live: Najwięcej reprezentantów na mundialu 2026 będzie miał Manchester City – aż 19 piłkarzy z tego angielskiego klubu otrzymało powołania. Turniej odbędzie się w dniach 11 czerwca – 19 lipca 2026 roku w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku, a weźmie w nim udział 48 drużyn narodowych. Łącznie na listach znalazło się 1248 zawodników.
Drugie miejsce pod względem liczby delegowanych graczy zajmuje Bayern Monachium z 18 piłkarzami. Na trzeciej pozycji ex aequo uplasowały się Arsenal i Paris Saint-Germain – oba kluby oddelegowały po 16 zawodników. Barcelona wysyła 14 graczy, natomiast Manchester United i Crystal Palace mają po 13 reprezentantów.
- Atlético Madryt będzie miało 12 swoich piłkarzy na mundialu.
- Al-Hilal, Al-Nassr, Borussia Dortmund, Galatasaray i Liverpool – po 11 zawodników.
- AC Milan, PSV Eindhoven, Real Madryt i Slavia Praga – po 10 graczy.
Dominacja Manchesteru City w tym zestawieniu pokazuje siłę tego klubu na arenie międzynarodowej. Mundial 2026 zapowiada się jako widowisko pełne emocji, z udziałem czołowych gwiazd światowego futbolu.
Prymat Manchesteru City w liczbie powołanych odzwierciedla skuteczność ich polityki transferowej i wysoki poziom szkolenia zawodników.
Turniej rozgrywany w trzech państwach ma szansę stać się jednym z największych wydarzeń w historii futbolu, przyciągając uwagę milionów kibiców. Rywalizacja z udziałem tak znakomitych graczy, jak ci z City, gwarantuje ogromne zainteresowanie i zaciętą walkę na każdym etapie rozgrywek.
Czytaj także
- Mistrzostwa 2026: Pogrom rywali przez Holandię i Wybrzeże Kości Słoniowej, Niemcy ulegają Ekwadorowi
- Mecz Norwegia – Francja rozstrzygnie losy grupy I na mundialu 2026
- MŚ 2026: Faza grupowa za nami – Francja zdemolowała Norwegię, Senegal rozbił Irak
- Mistrzostwa Świata 2026: 48 drużyn w 12 grupach i terminarz spotkań na 26-27 czerwca
- Mistrzostwa Świata 2026: Kylian Mbappé prześcignął Messiego w klasyfikacji strzelców
- Agit Kabajel z szacunkiem o Aleksandrze Usyku po rezygnacji z pasów mistrzowskich

