Na bazie naftowej, która płonie już piątą dobę w obwodzie rostowskim, doszło do kolejnej eksplozji (wideo).
22.08.2024
2781
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
22.08.2024
2781
Naftowa baza w obwodzie rostowskim została zaatakowana przez ukraiński dron, nastąpiła kolejna eksplozja z cysterną paliwa. O tym informuje rosyjski kanał telegraficzny Don Mash. Łącznie spłonęło ponad 15 cystern, istnieje zagrożenie, że ogień dotrze do baryłek z kerosenem. Ratownikom polecono odsunąć się na bezpieczną odległość od zbiorników naftowych. W wyniku pożaru 47 strażaków wymagało pomocy medycznej. Atak na bazę naftową miał miejsce w nocy z 17 na 18 sierpnia, gdy ukraińscy obrońcy zaatakowali kombinat "Kaukaz". Miejscowi mieszkańcy informują, że światło pożaru było widoczne również w innych rejonach.
Czytaj także
- 22 czerwca – Dzień Żałoby: Ukraina oddaje hołd ofiarom wojny
- Jak sprawdzić jakość gazu? Nowe uprawnienia dla odbiorców Naftohazu
- Jak żołnierze mogą uniknąć odsetek od kredytów? Poradnik krok po kroku
- Nowa infolinia 1519 Ministerstwa Obrony – co to oznacza dla żołnierzy kontraktowych?
- 20 650 zł miesięcznie dla likwidatorów Czarnobyla od lipca 2026: co musisz wiedzieć
- Tylko jedna szansa na wpisanie na listę gończą: co muszą wiedzieć osoby uchylające się od obowiązku wojskowego

