Natarcie Rosji na obwody sumski i charkowski: gdzie sytuacja jest najbardziej niebezpieczna.
13.04.2025
4477
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
13.04.2025
4477
Z danych Straży Granicznej Ukrainy wynika, że najniebezpieczniejsza sytuacja pozostaje na północnej granicy kraju w obwodach sumskim i charkowskim. Wojska rosyjskie nadal próbują posunąć się w głąb terytorium i stworzyć 'szarą strefę'.
Najbardziej niebezpieczna sytuacja pozostaje w obwodach sumskim i charkowskim. Wróg rozpoczął działania ofensywne w kierunku Wołczańska i Lipców jeszcze w zeszłym roku, szczególnie w obwodzie charkowskim. - powiedział Dymczenko.
Aktualna sytuacja polega na tym, że przeciwnik kontynuuje próby rozszerzenia działań bojowych na terytorium Ukrainy, stosując działania szturmowe i angażując sprzęt oraz personel.
W obwodzie sumskim wojska rosyjskie wykorzystują małe grupy szturmowe do zajmowania terytorium Ukrainy i tworzenia 'szarej strefy'.
Wróg prowadzi działania szturmowe w kierunku miejscowości Nowen'ke, Basiówka i Żurawka, za pomocą małych grup szturmowych. Obecnie nie ma oznak, że wrogi sprzęt zostanie użyty do szturmu na granicę. - dodał Dymczenko.
Przypomnijmy, że Trump wyraził swoje rozczarowanie działaniami Ukrainy i Rosji.
Czytaj także
- Nawet w czasie wojny ukraińska konstytucja gwarantuje prawa, których nie wolno naruszyć
- Ukraina potrzebuje nowych brygad, by odeprzeć ewentualny atak z Białorusi – alarmuje generał Syrski
- Konstytucja Ukrainy – jak 28 czerwca 1996 roku zapadła historyczna decyzja?
- Szef kijowskiej administracji wojskowej chce pomnika Mazepy zamiast fontanny Kliczki
- Od czerwca nowe dodatki dla żołnierzy: nawet 40 000 zł dziennie za akcje szturmowe
- Ukraina rewolucjonizuje walkę dronami – Krym staje się piętą achillesową Rosji

