Norweska księżniczka Marta-Luiza wyszła za szamana.
W sobotę, 31 sierpnia, księżniczka Marta-Luiza z Norwegii wyszła za mąż za swego długoletniego partnera - amerykańskiego duchowego guru Dereka Verreta. Ceremonia odbyła się w norweskim miasteczku Geiranger, gdzie obecni byli członkowie rodziny królewskiej i znani.
Ślub był zamknięty dla publiczności. Para nie była transmitowana w telewizji, w przeciwieństwie do ich pierwszego ślubu w 2002 roku, który odbył się w katedrze.
Było to ślub trzydniowego świętowania na cześć Marty-Luizy, czwartej w linii księżniczki, i Verreta.
Marta-Luiza i Verret po raz pierwszy ogłosili swoje związki w 2019 roku.
Księżniczka Marta-Luiza zrezygnowała z oficjalnych obowiązków królewskich w 2022 roku, aby być bardziej niezależną w swoich sprawach.
Jej pierwsze małżeństwo zakończyło się rozwodem w 2017 roku.
Po ślubie Verret zostaje członkiem rodziny królewskiej, ale nie głównej Rodziny Królewskiej Norwegii, więc nie zostanie księciem.
Ponadto król Karol III Wielkiej Brytanii, u którego w lutym zdiagnozowano raka, powrócił do swoich obowiązków publicznych. Wraz z żoną odwiedził Centrum Onkologiczne Macmillan.
Czytaj także
- W 2026 roku kombatanci dostaną wyższe emerytury: ile wyniosą dopłaty i kto skorzysta z wcześniejszego świadczenia
- Kary za unikanie mobilizacji w Ukrainie: grzywny do 25,5 tys. hrywien i realne więzienie
- Jak uchodźcy i pracownicy z Ukrainy zmienili polską gospodarkę? Nowy wymiar relacji między sąsiadami
- Nowe zasady powrotu do służby po dezercji: ministerstwo podaje szczegóły i terminy
- Tylko tydzień na dopełnienie formalności wojskowych po zmianie adresu – lista wymaganych dokumentów
- Dzień Ojca w cieniu wojny: poruszające przesłanie szefa wywiadu Ukrainy

