Jedno z azjatyckich państw rozpocznie zbieranie danych osobowych bez zgody obywateli.
13.09.2024
2548
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
13.09.2024
2548
Nowe prawo przyjęte w Korei Południowej pozwala firmom zbierać dane osobowe użytkowników usług bez ich zgody. Koreańska Komisja Ochrony Danych Osobowych ogłosiła, że nowe zasady wejdą w życie 15 września.
«Zgodnie z zaktualizowanym zarządzeniem, firmom nie będzie już potrzebna zgoda użytkowników na zbieranie danych osobowych niezbędnych do świadczenia usług lub zawarcia umów, chociaż wciąż wymaga się wyraźnej zgody na zbieranie poufnych danych osobowych», napisano w oświadczeniu komisji.
Zgodnie z nowymi zasadami, koreańskim firmom wolno zbierać adresy e-mail i numery telefonów użytkowników, które mogą być potrzebne do dostarczania zamówień. Ponadto władze planują rozpowszechnić ulotki wśród organizacji, aby poinformować o nowych zasadach i zapobiec zamieszaniu.
Walka z komunikatorem Telegram
Prezydent Korei Południowej, Yun Suk-yeol, wcześniej ogłosił zaostrzenie środków przeciwko komunikatorowi Telegram ze względu na skandal z deepfake'ami o charakterze seksualnym, w którym uczestniczyły kobiety południowokoreańskie.
Czytaj także
- Jak uchodźcy i pracownicy z Ukrainy zmienili polską gospodarkę? Nowy wymiar relacji między sąsiadami
- Nowe zasady powrotu do służby po dezercji: ministerstwo podaje szczegóły i terminy
- Tylko tydzień na dopełnienie formalności wojskowych po zmianie adresu – lista wymaganych dokumentów
- Dzień Ojca w cieniu wojny: poruszające przesłanie szefa wywiadu Ukrainy
- Kary za nielegalny wyrąb drzew przy drogach w Ukrainie: grzywny i ryzyko więzienia
- W szpitalach podają różne posiłki w zależności od statusu pacjenta. Jak walczą z nierównościami wobec weteranów?

