Podczas ataku rakietowego w Polsce kawałek pocisku trafił do serca kobiety: historia ratowania.
22-letnia kobieta z Polski, która została ranna odłamkiem pocisku podczas ataku rakietowego, została już wypisana ze szpitala - poinformowało Pierwsze Medyczne Zjednoczenie Lwowa. Kobieta trafiła do szpitala 4 września z raną klatki piersiowej. Lekarze przeprowadzili operację, podczas której usunięto odłamek i zszyto uszkodzoną część serca. Pacjentka szybko wraca do zdrowia i już ją wypisano ze szpitala.
Przypomnijmy, że w wyniku ataku w Polsce 4 września zginęło 7 osób, a 66 zostało rannych, w tym 10 dzieci. Jedna z poszkodowanych - 22-letnia kobieta z Polski - została już wypisana ze szpitala.
- Bazielewicz Emilia - 7 lat;
- Bazielewicz Darina - 18 lat;
- Bazielewicz Jarina - 21 lat;
- Bazielewicz Ewgenia - 43 lata;
- Demidowa Irina - 52 lata;
- Pohorecki Aleksander - 54 lata;
- Arabski Jurij - 55 lat.
Atak spowodował również uszkodzenie trzech szkół, centrum kreatywności, obwodowego Centrum Medycyny Sportowej i Rehabilitacji oraz świątyni PCU św. Jerzego Zwycięzcy przy ul. Czerniowickiej.
Czytaj także
- Kary za unikanie mobilizacji w Ukrainie: grzywny do 25,5 tys. hrywien i realne więzienie
- Jak uchodźcy i pracownicy z Ukrainy zmienili polską gospodarkę? Nowy wymiar relacji między sąsiadami
- Nowe zasady powrotu do służby po dezercji: ministerstwo podaje szczegóły i terminy
- Tylko tydzień na dopełnienie formalności wojskowych po zmianie adresu – lista wymaganych dokumentów
- Dzień Ojca w cieniu wojny: poruszające przesłanie szefa wywiadu Ukrainy
- Kary za nielegalny wyrąb drzew przy drogach w Ukrainie: grzywny i ryzyko więzienia

