Rosjanie ostrzelali dom starców pod Chersoniem, ranni pracownicy medyczni.
Okupanci zaatakowali szpital geriatryczny w miejscowości Stepanówka w rejonie chersońskim. W wyniku ostrzału ucierpiał personel medyczny. O sytuacji poinformowała prokuratura obwodu chersońskiego.
Warto zauważyć, że atak miał miejsce około drugiej nad ranem.
Szpital geriatryczny znajduje się w miejscowości Stepanówka, należącej do gminy miejskiej Chersonia.
Ranienia odniosło dwóch pracowników medycznych
Następnie wszczęto śledztwo przed sądem w sprawie popełnienia przestępstwa z naruszeniem norm i zwyczajów wojny.
Prokuratorzy podejmują wszelkie możliwe działania w celu udokumentowania zbrodni wojennych popełnionych przez przedstawicieli rosyjskiej armii
To nie jest pierwszy raz, gdy rosyjscy okupanci ostrzeliwują placówki geriatryczne. Na przykład we wrześniu ostrzelali dom starców w Sumach. W wyniku ataku zginęła jedna osoba, a 12 zostało rannych. Budynek domu stał się ofiarą częściowych zniszczeń na kilku piętrach. Częściowo zniszczone zostały piąte i techniczne piętro. Ewakuowano 147 osób, nie ma ofiar pod gruzami.
7 października rosyjscy okupanci zrzucili na Cherson cztery bomby lotnicze. Obecnie wiadomo o 20 rannych, w tym o małych dzieciach. Zniszczone zostały wcześniej zniszczona szkoła i budynki mieszkalne w dzielnicy Centrum.
Czytaj także
- Upał do 30°C i piąty stopień zagrożenia pożarowego w obwodzie charkowskim: prognoza na 23–27 czerwca
- 22 ofiary śmiertelne nad wodą w obwodzie kijowskim od początku roku – apel służb ratunkowych
- Atak dronów na Zaporoże: dwie ofiary śmiertelne, dziewięciu rannych, w tym dziecko
- Atak dronów na obwód czernihowski: w ogniu dom, ranni ojciec i 14-letnia córka
- 23 czerwca we Lwowie: burze, upał do +29°C i ostrzeżenia pogodowe
- Trzy wsie pod Charkowem bez gazu: lista miejscowości i ulic objętych przerwą w dostawie

