Rosjanie zwiększają aktywność bojową w rejonie Wołczańskim i w obwodzie sumskim.
Wojska rosyjskie zwiększają intensywność działań bojowych
Wojska rosyjskie okupujące terytorium Ukrainy zwiększają intensywność działań bojowych w rejonie Wołczańskim oraz w obwodzie sumskim. Takie informacje przekazał przedstawiciel Państwowej Straży Granicznej Ukrainy Andrij Demczenko.
Według jego słów, przeciwnik aktywnie działa w rejonach miejscowości Basówki i Żurawki. Najbardziej intensywne walki toczą się w rejonie Wołczańskim i w pobliżu obwodu sumskiego. Ponadto w rejonie Kupiańskim trwają działania szturmowe.
'Mimo dużych strat, rosyjskie dowództwo nadal rzuca swoje wojska w tzw. 'mięsne szturmy', lekceważąc ludzkie życie', podkreślił rzecznik Demczenko.
Oprócz wymienionych kierunków, wróg stara się zwiększyć aktywność także w innych obszarach granicy. Zastosowali taktykę ataków małych grup szturmowych, ostrzeliwując pozycje ukraińskich obrońców w celu zgromadzenia sił do rozszerzenia strefy działań bojowych.
Demczenko wskazał również, że rosyjscy okupanci aktywnie korzystają z bezzałogowych statków powietrznych, dronów FPV oraz lotnictwa, szczególnie w rejonie sumskim. Incydenty związane z działalnością dywersyjną trwają w obwodzie sumskim i okolicznych regionach.
Ukraińscy żołnierze nadal bronią granic kraju i utrzymują swoje pozycje w warunkach agresji, mimo dużych strat i ciągłego napięcia.
Czytaj także
- Zamieszanie wokół UPA: Polska odbiera Zelenskiemu order, a w tle groźba blokady UE
- Nowe zasady dla obronnych innowacji w Ukrainie: jak zmieni się funkcjonowanie Brave1
- Serbski przywódca rezygnuje: co wiemy o przedterminowych wyborach
- Szczyt NATO w Ankarze: Fico oświadcza, że Słowacja nie sfinansuje zbrojeń dla Kijowa
- Jeśli Łukaszenka wyda rozkaz, białoruscy żołnierze masowo przejdą na stronę Ukrainy – twierdzi Tichanowska
- Serbski prezydent rezygnuje – kiedy odbędą się przedterminowe wybory?

