Rosyjscy okupanci pozbawiają mobilizowanych górników z Ługańszczyzny świadczeń socjalnych.
Górnicy mobilizowani proponują się zwolnić w zamian za pieniężne odszkodowanie za niewykorzystany urlop
Szef Administracji Wojskowej Ługańska Artiom Lisohora oświadczył, że górnikom mobilizowanym przez rosyjską armię proponuje się złożenie wypowiedzenia, tracąc tym samym wszystkie świadczenia socjalne przewidziane przez prawo pracy. Umowa o pracę z tymi osobami została zawieszona na czas mobilizacji, a proponuje się im pozostanie dobrowolnie bez jakichkolwiek świadczeń socjalnych.
Górnikom spółki „Vostokugol”, których przymusowo zmoblizowano, zaproponowano otrzymanie pieniężnej rekompensaty za niewykorzystane dni urlopu, które zgromadzili przed powołaniem. Aby to było możliwe, muszą złożyć odpowiednie oświadczenie, w którym wskazują na zwolnienie za własną wolą lub za zgodą strony. Oferta ta jest oficjalna od „ministerstwa paliw i energii” „LNR”.
Lisohora podkreślił, że umowa o pracę z górnikami została zawieszona na okres mobilizacji, dlatego zaakceptowanie takiej propozycji oznacza dobrowolne zrzeczenie się świadczeń socjalnych.
Przypomnijmy, okupanci militaryzują ukraińskie dzieci na okupowanych terytoriach.
Czytaj także
- Atak dronów na Zaporoże: dwie ofiary śmiertelne, dziewięciu rannych, w tym dziecko
- Atak dronów na obwód czernihowski: w ogniu dom, ranni ojciec i 14-letnia córka
- 23 czerwca we Lwowie: burze, upał do +29°C i ostrzeżenia pogodowe
- Trzy wsie pod Charkowem bez gazu: lista miejscowości i ulic objętych przerwą w dostawie
- Krym w ogniu: uderzenia na elektrownię i siedzibę FSB, przerwy w dostawie prądu i gigantyczny korek na moście
- Prąd wraca do dwóch dzielnic stolicy: mieszkańcy poznają termin wznowienia dostaw

