Urzędnikom Kijowskiego Miejskiego Urzędu ogłoszono podejrzenie o malwersację 1,3 mln UAH: szczegóły sprawy.

Urzędnikom Kijowskiego Miejskiego Urzędu ogłoszono podejrzenie o malwersację 1,3 mln UAH: szczegóły sprawy
Urzędnikom Kijowskiego Miejskiego Urzędu ogłoszono podejrzenie o malwersację 1,3 mln UAH: szczegóły sprawy

Dyrektor aparatu wykonawczego Kijowskiego Miejskiego Urzędu oraz były dyrektor przedsiębiorstwa komunalnego 'ATP KMDA' otrzymali informację o . Oskarżają ich o malwersację mienia poprzez nadużycie pozycji służbowej.

O tym poinformowała 14 sierpnia.

Podejrzenie dla dwóch urzędników Kijowskiego Miejskiego Urzędu

Organy ścigania poinformowały, że urzędnicy zlecili i opłacili prace związane z aranżacją elewacji oraz inne prace remontowe w biurowcu przy ulicy Borysa Hrinčenka w Kijowie. Jednak budynek był już własnością prywatną, a nie miejską.

'Łącznie oskarżeni wydali na remont prawie 1,3 miliona hrywien. Przy tym przedsiębiorstwo komunalne nie ma nawet umów najmu na wyremontowane lokale, co oznacza, że faktycznie za pieniądze budżetowe opłacono prace w prywatnym budynku.'
— możemy przeczytać w komunikacie.

Obecnie rozważane jest pytanie o zastosowanie środków zapobiegawczych wobec podejrzanych. Ich działania klasyfikowane są jako malwersacja mienia poprzez nadużycie stanowiska służbowego, popełniona w wyniku wcześniejszego spisku grupy osób, w szczególnie dużych rozmiarach.

Wiadomo, że sankcja artykułu przewiduje karę pozbawienia wolności do 12 lat z pozbawieniem prawa do zajmowania określonych stanowisk lub prowadzenia określonej działalności przez okres do trzech lat oraz z konfiskatą mienia.

Przypominamy, że . W ubiegłym tygodniu dziennikarze Bihus.Info informacjami o rzekomym zaangażowaniu urzędnika w 'szary' rynek taksówek, który działał podczas godziny policyjnej.

Co więcej, wiadomo, że dyrektor aparatu Kliczki w Kijowskim Miejskim Urzędzie również brał udział w zastępcy mera Kijowa Dmytra Poworożnika. Odbyła się ona w dniu żałoby za ofiary ataku Federacji Rosyjskiej 24 kwietnia.

Dyrektor aparatu wykonawczego rady miejskiej oraz były dyrektor przedsiębiorstwa komunalnego zostali oskarżeni o malwersację mienia poprzez nadużycie pozycji. Oskarża się ich o wykorzystanie środków budżetowych na remont w prywatnym budynku. Grozi im kara pozbawienia wolności do 12 lat oraz konfiskata mienia.

Czytaj także

Reklama