Ukraińscy obrońcy wyparli najeźdźców z Mierzei Kinburnskiej – nad kosą powiewa już biało-czerwony sztandar.

Ukraińscy obrońcy wyparli najeźdźców z Mierzei Kinburnskiej – nad kosą powiewa już biało-czerwony sztandar
Ukraińscy obrońcy wyparli najeźdźców z Mierzei Kinburnskiej – nad kosą powiewa już biało-czerwony sztandar

Wyjście Rosjan z Mierzei Kinburnskiej

Jak informuje UATV: Siły obronne Ukrainy zmusiły rosyjskich okupantów do opuszczenia Mierzei Kinburnskiej, a na wyzwolonym terenie żołnierze wciągnęli państwową flagę. Jak poinformowało Regionalne Dowództwo Sił Obrony Terytorialnej „Południe” wchodzące w skład Sił Zbrojnych Ukrainy, odbito pozycje wroga.

Najeźdźcy porzucają swoje linie obronne, trwa ewakuacja ocalałego personelu.

„W wyniku potężnego ognia Siły Obrony Południa wymusiły na okupantach odwrót z zajmowanych stanowisk” – przekazało Regionalne Dowództwo Sił Obrony Terytorialnej „Południe”.
Wydarzenia te pokazują, że ukraińskie jednostki aktywnie odzyskują kontrolę nad swoim terytorium.

Dlaczego to ważne

Opanowanie Mierzei Kinburnskiej to istotny etap dla ukraińskich sił – umacnia ich pozycje na południu kraju i otwiera drogę do dalszych działań kontrofensywnych. Ma to również znaczenie strategiczne dla całego konfliktu, ponieważ panowanie nad tym skrawkiem lądu wpływa na układ sił w regionie.


Czytaj także

Reklama