Pierwsze minuty syna Kliczki we francuskiej lidze. Jak Monaco poradziło sobie z Le Mans?.
Maksym Kliczko zadebiutował w barwach Monaco
Jak informuje Novyny.live: Maksym Kliczko, syn mer Kijowa Witalija Kliczki, po raz pierwszy wystąpił w drużynie Monaco podczas meczu 24. kolejki francuskiej ekstraklasy. Jego zespół pokonał Le Mans wynikiem 99:85.
W swoim debiucie Maksym spędził na parkiecie 4 minuty. W tym czasie oddał jeden niecelny rzut i zebrał dwie piłki z tablicy. Choć jego czas gry był krótki, samo pojawienie się na boisku było ważnym wydarzeniem zarówno dla niego, jak i dla całej ekipy.
Doskonała passa Monaco w lidze
Monaco ma za sobą znakomity sezon – 20 zwycięstw w 23 spotkaniach. Najwięcej punktów w meczu z Le Mans zdobył Blossomgame, który rzucił 18 oczek. Sztab szkoleniowy drużyny tworzą Serhij Hładyr i Manuczar Markoiszwili.
Zwycięstwo i debiut Maksyma Kliczki to ważne akcenty dla klubu, który notuje stabilne wyniki w rozgrywkach. Występ młodego koszykarza może świadczyć o jego potencjale i perspektywach na przyszłość, a także o skutecznej polityce Monaco w zakresie promowania młodych talentów. Triumf nad Le Mans umacnia pozycję drużyny w tabeli i potwierdza jej ambicje sięgnięcia po mistrzostwo Francji w tym sezonie.
Czytaj także
- MŚ 2026: Faza grupowa za nami – Francja zdemolowała Norwegię, Senegal rozbił Irak
- Mistrzostwa Świata 2026: 48 drużyn w 12 grupach i terminarz spotkań na 26-27 czerwca
- Mistrzostwa Świata 2026: Kylian Mbappé prześcignął Messiego w klasyfikacji strzelców
- Agit Kabajel z szacunkiem o Aleksandrze Usyku po rezygnacji z pasów mistrzowskich
- Po rezygnacji z pasów, Verhoeven wyzywa Usyka na drugą walkę
- Usyk rezygnuje ze wszystkich pasów mistrzowskich – dlaczego to nie oznacza końca kariery

