Możliwe likwidacja TCP: w Radzie zaproponowano zmianę systemu mobilizacji.
Julia Jacik, poseł, oświadczyła, że tymczasowa komisja śledcza Rady Najwyższej proponuje rozwiązanie terenowych centrów kompletowania (TCP) i skierowanie ich żołnierzy na teren działań bojowych.
Jej zdaniem, z dochodowej struktury wojskowej, która obecnie funkcjonuje w TCP, można utworzyć ponad dziesięć pełnowartościowych brygad.
'Pracownicy centrów kompletowania to żołnierze, którzy mogą skutecznie wykonywać zadania bezpośrednio na terenach działań bojowych. Na przykład, na podstawie składu osobowego TCP moglibyśmy utworzyć ponad 10 brygad bojowych', - zaznaczyła Jacik.
Poinformowała również, że w Ministerstwie Obrony rozważana jest możliwość utworzenia nowych centrów rekrutacyjnych, które mogłyby zastąpić funkcje TCP. Jednak poseł nie podała dokładnej liczby żołnierzy, którzy mogliby zostać wysłani na front.
Czytaj także
- Nawet 25 tys. zł rocznie dopłacą właściciele mieszkań i domów – nowy podatek od nieruchomości w 2026 roku
- Rosyjski gigant gazowy na historycznym dołku – akcje Gazpromu najtańsze od 2009 roku
- Nawet 65 000 zł dotacji na biznes w gminie Snihuriwka – oto szczegóły
- Paliwo nawet o 7 zł tańsze na litrze: oto dlaczego ceny benzyny i diesla spadają
- Ekskluzywne auta, które rujnują portfele: oto modele, których lepiej unikać
- Kłopoty z paliwem na Krymie: ekspert wskazuje, co to oznacza dla Rosji

