W Ministerstwie Obrony podano liczbę chętnych do podpisania 'Kontraktu 18-24'.
18.02.2025
2324
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
18.02.2025
2324
Ponad 10 tysięcy młodych Ukraińców skorzystało z mobilnej aplikacji 'Rezerwa+' i podpisało dobrowolny roczny kontrakt z Siłami Zbrojnymi Ukrainy. O tym poinformował rzecznik Ministerstwa Obrony Ukrainy Dmytro Lazutkin podczas telewizyjnego wystąpienia.
'W ogóle nie ujawniamy tych służbowych informacji, ale możemy powiedzieć, że w aplikacji 'Rezerwa+' jest ponad 10 tysięcy zgłoszeń,' - zaznaczył przedstawiciel resortu obrony.
Lazutkin zauważył również, że oprócz mobilnej aplikacji 'Rezerwa+', można skorzystać z oficjalnej strony internetowej 18-24.army.gov.ua lub skontaktować się z infolinią Ministerstwa Obrony Ukrainy, aby podpisać kontrakt.
'Aplikacja 'Rezerwa+' nie jest jedynym 'wejściem' do tego 'perymetru', jest też możliwość rekrutacji bezpośrednio w brygadach, jest centrum rekrutacyjne, jest strona '18-24'. To znaczy, że istnieje kilka możliwości dostania się na ten kontrakt,' - podkreślił rzecznik ministerstwa.
Wcześniej prezydent Zełenski zapowiedział nowe warunki służby w Siłach Zbrojnych Ukrainy dla młodzieży.
Czytaj także
- Rozmowy o wymianie jeńców: Lubinec i rzeczniczka praw obywatelskich Rosji o osobach zaginionych
- Łotwa przedłuża wzmożoną ochronę granicy z Rosją i Białorusią – nowe terminy
- Były doradca Trumpa przyznał się do winy w sprawie tajnych danych – grozi mu do pięciu lat więzienia
- Trzy dekady ukraińskiej konstytucji: program specjalny z okazji Dnia Wolności i Demokracji
- Nowa inicjatywa pokojowa Kremla: powrót do rozmów w Stambule?
- Polacy podzieleni w sprawie odebrania Orderu Orła Białego Zełenskiemu: sondaż ujawnia różnice zdań

