W Ministerstwie Obrony podano liczbę chętnych do podpisania 'Kontraktu 18-24'.
18.02.2025
2328
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
18.02.2025
2328
Ponad 10 tysięcy młodych Ukraińców skorzystało z mobilnej aplikacji 'Rezerwa+' i podpisało dobrowolny roczny kontrakt z Siłami Zbrojnymi Ukrainy. O tym poinformował rzecznik Ministerstwa Obrony Ukrainy Dmytro Lazutkin podczas telewizyjnego wystąpienia.
'W ogóle nie ujawniamy tych służbowych informacji, ale możemy powiedzieć, że w aplikacji 'Rezerwa+' jest ponad 10 tysięcy zgłoszeń,' - zaznaczył przedstawiciel resortu obrony.
Lazutkin zauważył również, że oprócz mobilnej aplikacji 'Rezerwa+', można skorzystać z oficjalnej strony internetowej 18-24.army.gov.ua lub skontaktować się z infolinią Ministerstwa Obrony Ukrainy, aby podpisać kontrakt.
'Aplikacja 'Rezerwa+' nie jest jedynym 'wejściem' do tego 'perymetru', jest też możliwość rekrutacji bezpośrednio w brygadach, jest centrum rekrutacyjne, jest strona '18-24'. To znaczy, że istnieje kilka możliwości dostania się na ten kontrakt,' - podkreślił rzecznik ministerstwa.
Wcześniej prezydent Zełenski zapowiedział nowe warunki służby w Siłach Zbrojnych Ukrainy dla młodzieży.
Czytaj także
- Serbski prezydent rezygnuje – kiedy odbędą się przedterminowe wybory?
- Anchorage 2025: Czy na szczycie Trump–Putin zapadła cicha zgoda w sprawie Ukrainy?
- Kto tak naprawdę nie chce końca wojny? Polski ekspert o pokoju w Europie
- Portnikow o Łukaszence: „gauleiter” bez wpływu na relacje z Rosją
- Amerykańskie testy ukraińskich dronów MAGURA – co to oznacza dla Sił Zbrojnych Ukrainy
- Atak na przeprawę w Kerczu: Ukraina zablokowała szlak dostaw na Krym

