Nigeria: bojownicy porwali 20 studentów medycyny.
W północnej części Nigerii grupa uzbrojonych ludzi porwała około 20 studentów medycyny i stomatologii, którzy udawali się na konferencję. O tym informuje Reuters.
Incydent miał miejsce w stanie Benue. Porwani studenci byli związani z medycyną i zmierzali do południowo-wschodniego stanu Enugu.
Lokalne organy ścigania rozpoczęły już dochodzenie i operację poszukiwawczą w związku z tą sprawą.
"Zbrojne bandy przezają zamęt w północnej Nigerii, porywając mieszkańców wiosek, studentów i kierowców, żądając okupu. Siłom bezpieczeństwa nie udaje się tego powstrzymać", informuje Reuters.
Przypomnijmy, że w Nigerii doszło do tragedii na wodzie, w wyniku której zginęło co najmniej 20 osób. Eksplozja nastąpiła na drewnianym statku brzegiem rzeki w regionie Bayelsa.
Jak już wcześniej informowano, pod koniec czerwca w Nigerii w wyniku serii wybuchów bombowych zginęło co najmniej 18 osób, a 48 zostało rannych. Prawdopodobnie były to działania terrorystyczne muzułmańskich terrorystów.
Czytaj także
- 22 czerwca – Dzień Żałoby: Ukraina oddaje hołd ofiarom wojny
- Jak sprawdzić jakość gazu? Nowe uprawnienia dla odbiorców Naftohazu
- Jak żołnierze mogą uniknąć odsetek od kredytów? Poradnik krok po kroku
- Nowa infolinia 1519 Ministerstwa Obrony – co to oznacza dla żołnierzy kontraktowych?
- 20 650 zł miesięcznie dla likwidatorów Czarnobyla od lipca 2026: co musisz wiedzieć
- Tylko jedna szansa na wpisanie na listę gończą: co muszą wiedzieć osoby uchylające się od obowiązku wojskowego

