Ursula von der Leyen dołączy do Zełenskiego na spotkaniu z Trumpem: szczegóły wizyty.
Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen dołączy jutro do ukraińskiego lidera Wołodymyra Zełenskiego na jego spotkaniu z prezydentem USA Donaldem Trumpem oraz innymi europejskimi liderami. Będzie również uczestniczyć w Koalicji Chętnych.
O tym napisała szefowa Komisji Europejskiej w mediach społecznościowych X w niedzielę, 17 sierpnia.
Zełenski leci do Brukseli
Dzisiaj Ursula von der Leyen spotka się z Zełenskim w Brukseli.
'Razem będziemy uczestniczyć w Koalicji Chętnych w formacie wideokonferencji. Na prośbę prezydenta Zełenskiego jutro dołączę do spotkania z prezydentem Trumpem oraz innymi europejskimi liderami w Białym Domu', — napisała.
Przypominamy, że wcześniej informowano, iż Zełenski może udać się do Trumpa razem z prezydentem Finlandii Aleksandrem Stubbem.
Kanclerz Niemiec Friedrich Merz, premier Wielkiej Brytanii Keir Starmer i prezydent Francji Emmanuel Macron dzisiaj zdecydują, czy pojadą z Zełenskim do USA.
Spotkanie Zełenskiego z Trumpem odbędzie się już jutro.
Ursula von der Leyen dołączy do Zełenskiego na spotkaniu z Trumpem w Białym Domu. To będzie ważne spotkanie w sprawie rozwiązania szeregu międzynarodowych kwestii dotyczących Ukrainy oraz jej współpracy z światowymi liderami.
Czytaj także
- Serbski prezydent rezygnuje – kiedy odbędą się przedterminowe wybory?
- Anchorage 2025: Czy na szczycie Trump–Putin zapadła cicha zgoda w sprawie Ukrainy?
- Kto tak naprawdę nie chce końca wojny? Polski ekspert o pokoju w Europie
- Portnikow o Łukaszence: „gauleiter” bez wpływu na relacje z Rosją
- Amerykańskie testy ukraińskich dronów MAGURA – co to oznacza dla Sił Zbrojnych Ukrainy
- Atak na przeprawę w Kerczu: Ukraina zablokowała szlak dostaw na Krym

