Zdrowie pokrzyżowało plany: ukraińska biathlonistka kończy sezon przed czasem.
Koniec sezonu dla Walerii Dmytrenko
Jak informuje Novyny.live: Problemy zdrowotne zmusiły Walerię Dmytrenko do przedwczesnego zakończenia sezonu 2025/26. Oznacza to, że zawodniczka nie wystartuje w mistrzostwach Ukrainy w biathlonie, które odbędą się w Bukowelu w dniach 20–31 marca.
Występy na arenie międzynarodowej
Swoje umiejętności Dmytrenko zaprezentowała podczas debiutu w Pucharze Świata w Novym Měscie, gdzie w sprincie indywidualnym uplasowała się na 39. pozycji. Niestety, kłopoty zdrowotne przeszkodziły w dalszych startach. Sezon w klasyfikacji generalnej Pucharu IBU zakończyła na 33. miejscu.
Waleria liczyła na udany sezon, jednak te przeciwności stały się dla niej poważnym wyzwaniem. Teraz priorytetem będzie regeneracja, by w przyszłości móc wrócić do rywalizacji.
Brak Dmytrenko na krajowym czempionacie może osłabić reprezentację, ponieważ należy ona do grona obiecujących biathlonistek. Kluczowe jest, aby otrzymała odpowiednie wsparcie i czas na powrót do formy startowej w kolejnych latach. Jej międzynarodowe doświadczenie może okazać się cenne, jeśli uda się jej przezwyciężyć obecne trudności.
Czytaj także
- Mundial 2026 wkracza w decydującą fazę: 28 czerwca rusza ostatnia seria gier w grupach J, K i L
- Mistrzostwa Świata 2026: 28 czerwca zapadną kluczowe decyzje – kto awansuje do fazy pucharowej?
- Hiszpania i Republika Zielonego Przylądka awansują do fazy pucharowej MŚ 2026 – Belgia niszczy Nową Zelandię
- Mistrzostwa 2026: Pogrom rywali przez Holandię i Wybrzeże Kości Słoniowej, Niemcy ulegają Ekwadorowi
- Mecz Norwegia – Francja rozstrzygnie losy grupy I na mundialu 2026
- MŚ 2026: Faza grupowa za nami – Francja zdemolowała Norwegię, Senegal rozbił Irak

