Kierowcom wyjaśniono, jak zarejestrować skonfiskowane samochody z aukcji.
Główny Ośrodek Serwisowy MSiT opublikował wyjaśnienia dotyczące rejestracji skonfiskowanych samochodów
Ośrodek Serwisowy MSiT dostarczył szczegółowe wyjaśnienia dotyczące procedury rejestracji samochodów, które zostały skonfiskowane i sprzedane na aukcjach.
Zgodnie z dostarczonymi informacjami, do rejestracji takiego samochodu wymagany jest jeden z trzech podstawowych dokumentów:
- Akt przeprowadzenia aukcji elektronicznej lub postanowienie i akt o przekazaniu mienia wierzycielowi;
- Akt zakupu mienia na aukcji sprzedaży mienia dłużników w sprawach o bankructwo;
- Umowa kupna-sprzedaży lub akt dotyczący zrealizowania aktywów na aukcjach elektronicznych ARMA.
Osoby fizyczne muszą również dostarczyć dodatkowe dokumenty, w tym dowód osobisty lub kartę ID z adnotacją o miejscu zameldowania oraz świadectwo rejestracji pojazdu lub dowód rejestracyjny.
Dla osób prawnych procedura rejestracji wymaga przedstawienia rozszerzonego pakietu dokumentów, w tym kopii aktów założycielskich oraz zaświadczenia o rejestracji lub wykreśleniu samochodu z ewidencji wojskowej.
Podkreślono również, że nie zaleca się zakupu samochodów starszych niż 15 lat.
Czytaj także
- Krym bez paliwa dla cywilów – nowe restrykcje na stacjach benzynowych
- Ponad 20% rosyjskich rafinerii wyłączonych z użytku: kryzys paliwowy dotyka 53 regionów
- Ciągłe doskonalenie zawodowe to już konieczność: polskie i ukraińskie firmy szykują się na ekspansję na Zachód
- Rosyjska gospodarka wymknęła się spod kontroli – wydatki na armię sięgają 10% PKB
- Ukraińcy płacą ukryte opłaty przy wypłacie gotówki z polskich kart
- Kryzys paliwowy w Rosji: kolejki na stacjach i limity do 30 litrów na samochód

