Cyberpolicja zatrzymała oszustów, którzy żądali pieniędzy w imieniu szefa Odeskiej OVA: do 8 lat więzienia.

Cyberpolicja zatrzymała oszustów, którzy żądali pieniędzy w imieniu szefa Odeskiej OVA: do 8 lat więzienia
Cyberpolicja zatrzymała oszustów, którzy żądali pieniędzy w imieniu szefa Odeskiej OVA: do 8 lat więzienia

Grupa oszustów wysyłała fałszywe wiadomości w imieniu szefa OVA z prośbą o przekazanie funduszy na ZSiO. Jednego z podejrzanych aresztowano dzisiaj przez organy ścigania, grozi mu do 8 lat więzienia.

O tym informuje Cyberpolicji.

Szczegóły sprawy

Cyberpolicja zatrzymała jednego z uczestników grupy oszustów, którzy rozsyłali fałszywe wiadomości z prośbą o przekazanie pieniędzy 'na pomoc ZSiO', podszywając się pod imię szefa Odeskiej OVA Olega Kipra. Przestępcy stworzyli nawet fałszywe dokumenty i fałszywe konto na Telegramie. Donaty podejrzani przekazywali na karty i konta założone na podstawione osoby.

Podczas przeszukania u jednego z uczestników z Kijowa znaleziono telefony komórkowe, karty bankowe i SIM, które były wykorzystywane w działalności przestępczej.

Jakie kary grożą

Mężczyźnie postawiono zarzuty na mocy art. 190 Kodeksu karnego Ukrainy (oszustwo). Grozi mu do 8 lat więzienia. Na mocy decyzji sądu, podejrzany został umieszczony w areszcie domowym.

Przypomnijmy, że niedawno pisaliśmy o walce z w pobliżu odeskiego wybrzeża. A także o oszuście, który nakłaniał w fałszywą firmę.

W wyniku śledztwa zatrzymano jednego z uczestników grupy oszustów, którzy podszywali się pod przedstawicieli władzy i oszukiwali obywateli, próbując dokonać oszustwa. Przestępcy wykorzystywali fałszywe dokumenty i media społecznościowe, aby wpłynąć na ofiary i domagać się wpływów pieniędzy na swoje konta kartkowe. Obecnie organy ścigania podejmują działania, aby zapobiegać podobnym przestępstwom i pociągać winnych do odpowiedzialności.


Czytaj także

Reklama