Zeleński rozmawiał z Klymenkiem o Donbasie - co było powodem.
We wtorek, 15 lipca, prezydent Wołodymyr Zełenski zorganizował posiedzenie, podczas którego wysłuchał raportu ministra spraw wewnętrznych Ihora Klymenka. Mówiono o pracy jednostek Narodowej Gwardii Ukrainy (NGU) we współpracy z innymi składnikami Sił Obrony.
Zdjęciami z spotkania Zełenski podzielił się w Telegramie.
Dlaczego mówiono o Donbasie
Według Zełenskiego, w centrum uwagi były aktywne działania NGU na kierunku donieckim, w tym wykorzystanie dronów oraz środki ochrony logistyki frontowej.
Osobno omówiono sytuację bezpieczeństwa w regionach przyfrontowych i przygranicznych.
'Przygotowujemy nowe środki mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ukraińskich społecznościach oraz przeciwdziałanie przestępczości', - zauważył prezydent po podsumowaniu spotkania.
Również donieśliśmy, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski 15 lipca spotkał się z pierwszą wicepremier Julią Swirydienko i ministrem transformacji cyfrowej Mychajłem Fedorowem.
Wcześniej mówiliśmy, że szef państwa zapowiedział możliwe zmiany kadrowe na kluczowych stanowiskach.
Podczas posiedzenia prezydent Wołodymyr Zełenski omówił aktywne działania Narodowej Gwardii Ukrainy na kierunku donieckim, plany zapewnienia bezpieczeństwa oraz przeciwdziałania przestępczości w ukraińskich społecznościach. Zwrócono również uwagę na kwestie bezpieczeństwa w regionach przyfrontowych i przygranicznych.Czytaj także
- Prezydent ujawnił bilans ofiar jednej doby: w Zaporożu zginęło pięć osób
- Europa ustali format rozmów z Rosją, ale to Kijów wskaże negocjatora – zapowiedź Zełenskiego
- Prezydent Zełenski stawia Białorusi ultimatum: usunąć wzmacniacze sygnału dla rosyjskich dronów
- Ukraina stawia Białorusi żądanie: likwidacja przekaźników wspierających Rosję
- Atak na Ławrę Peczerską w Kijowie: straty przekraczają pół miliarda hrywien, trwa usuwanie zniszczeń
- Prezydent Zełenski ujawnia warunki ograniczenia wsparcia Białorusi dla rosyjskiej armii

