Соратник Фаріон пояснив, чому не підписав петицію за присвоєння їй Героя України.
Міський голова Конотопа, Андрій Семеніхін, не підтримав петицію за присвоєння Ірині Фаріон звання Героя України. У своєму інтерв'ю "Главкому" Семеніхін заявив, що спробував підписати петицію, але система йому заважала. Він пояснив, що також намагався підписати петицію за своїх друзів, які загинули на фронті, але не вдалося.
Я пробував кілька разів підписати цю петицію, але система заважала мені. Мені дуже соромно, що я цього не зробив. Можливо, я недостатньо грамотний. Також я пробував підписати петицію за своїх друзів, які загинули на фронті, але не вдалося
Семеніхін назвав Ірину Фаріон ідеалом боротьби за українську Україну і справедливу державу.
Це моя наставниця. Коли ми перейменували вулиці в місті, за її ідеєю, я підказував, на які прізвища звернути увагу
Мер Конотопа сподівається, що Ірині Фаріон буде присвоєно звання Героя України посмертно і вважає це мудрим кроком від президента.
Раніше "Главком" повідомив, що серед перших 25 тис. підписників петиції за присвоєння Ірині Фаріон звання Героя України не виявилося однопартійців Фаріон, таких як Олег Тягнибок, Богдан Бенюк, Ігор Швайка тощо.
Нагадаємо, що петицію підтримали 25 тис. українців. У самій петиції вимагалося присвоєння Ірині Фаріон звання Героя України за її внесок у збереження української державності та укріплення позицій української мови.
Ірина Фаріон, яка померла у 2024 році, ініціювала багато проєктів, серед яких конкурс політичного плакату та малюнка "Мова - твого життя основа", проєкт популяризації української книги "Від книги до мети" та телевізійні програми "Велич особистості" та "Ген українців". Вона також активно займалася політичною діяльністю та захистом української мови.
Читайте також
- У Львові з'явилася вулиця на честь Ірини Фаріон
- День української писемності та мови. Могила Фаріон потонула у квітах
- На війні з Росією загинув зять Ірини Фаріон