Військові пенсіонери та мобілізація: хто має служити навіть з виплатами.
Як повідомляє inkorr.com: В Україні налічується понад 160 тисяч військових пенсіонерів працездатного віку. Серед них більше 47 тисяч займаються діяльністю поза військовою службою, 98 тисяч є офіційно безробітними, а близько 15 тисяч продовжують службу в армії.
Згідно з чинним законодавством, право на пенсію не звільняє від мобілізації. Вік для виходу в запас варіюється від 60 до 65 років. Навіть ті, хто отримує пенсію, можуть бути призвані на військову службу.
У Міністерстві оборони підтвердили, що пенсія не є підставою для звільнення від призову під час мобілізації.
У липні 2025 року ухвалили закон, який дозволяє укладати контракти з військовими пенсіонерами, навіть якщо їм більше 60 років, під час воєнного стану.
Реалії служби в армії
Ефективність залучення військових пенсіонерів безпосередньо залежить від їх здоров'я, спеціалізації та вікових вимог. У зв'язку зі змінами у фізичному стані та навантаженнях важливо постійно оцінювати їхню придатність до служби.
Мобілізація пенсіонерів можлива навіть на нижчі посади, і відмова від служби може мати кримінальні наслідки.
Умови служби та розмір військових пенсій активно обговорюються в контексті зростання соціальних навантажень та обмеження фінансування з бюджету.
Таким чином, ситуація з військовими пенсіонерами в Україні є складною. Багато з них шукають можливості для працевлаштування в цивільному житті, але законодавство продовжує вимагати їх участі в армії в умовах мобілізації. Це породжує дискусії про соціальні гарантії та умови надання військових пенсій, адже кожен з них заслуговує на увагу та підтримку в ці непрості часи.
Читайте також
- Зупинка найбільшого НПЗ Росії та удар по тіньовому флоту: як Україна тисне на нафтовий сектор РФ
- Росія б'є рекорди експорту нафти, але втрачає доходи: ціна Urals впала
- Росіяни масово шукають “як зробити бензин”: рекордний сплеск через дефіцит пального
- Удар по найбільшому НПЗ Росії: чому це загрожує дефіцитом пального
- Українські дрони зупинили найбільший НПЗ Росії: дефіцит бензину посилиться
- Україна ввела в експлуатацію понад тисячу нових зразків озброєння: 90% – власного виробництва

