3 група ФОП види діяльності 2024.
В Україні, щоб вести законну діяльність, необхідно завести ФОП. Це особливий вид діяльності, коли підприємець платить всі податки. Загалом є 3 такі групи з різними видами умов.
Відрізняються ці групи не лише розміром податків, але й іншими обмеженнями. Тому, для початку потрібно вивчити всі види діяльності ФОП 3 групи, і тільки тоді планувати переходити на цю групу. Наприклад, перша група і 3 група відрізняються прибутком від бізнесу і можливістю наймати співробітників. Для багатьох підприємців це досить суттєва різниця.
ФОП 3 група 2024 види діяльності
Отже, щоб розібратися в ФОП 3 група види діяльності, потрібно розуміти про що взагалі йдеться. В цілому, фізичні особи-підприємці (ФОП) в Україні зобов’язані вибрати групу. Тобто, це завдання будь-якого підприємця України. Для цього відразу потрібно вивчити ФЛП 3 група види діяльності.
Якщо ж говорити простими словами, то третя група — одна з найпопулярніших серед малих і середніх підприємців. Перша ж група найпопулярніша для малих підприємців.
Почнемо з того, що третя група ФОП дозволяє підприємцям здійснювати свою діяльність з спрощеною системою оподаткування. Вона підходить для тих, хто планує вести бізнес без зайвої бюрократії і великих витрат на податки. Основний податок для ФОП третьої групи — це єдиний податок, який може бути встановлений в залежності від доходів. При цьому у цієї групи досить багато прав, що точно оцінять власники середнього бізнесу.
Чим відрізняється ця група:
-
Проста звітність. Її ще називають спрощеною. Тобто, підприємцеві не потрібно заповнювати багато звітів, що ускладнює процес ведення бізнесу.
-
Досить низькі податки. Спрощена система оподаткування дозволяє суттєво заощадити на податках.
-
Ця група не платить ПДВ. Це дозволяє ставити ціни на товари нижче, ніж з урахуванням ПДВ,
Ця група передбачає непогані заробітки, але й досить спрощена.
Яка діяльність підпадає під ФОП 3 групи?
Головним умовою переходу на 3 групу ФОП є вид діяльності підприємця. У 2024 році діють старі правила стосовно видів діяльності по цій групі.
В першу чергу йдеться про торгівлю. Це основний вид діяльності. Саме в цій сфері зазвичай підприємці і платять 3 групу ФОПа. В цю групу входить роздрібна діяльність, як продаж товарів безпосередньо споживачам через магазини або онлайн-платформи. Сюди ж можна віднести і оптову торгівлю (включаючи продаж товарів іншим підприємцям).
До цієї групи відносяться і послуги. ФОП третьої групи може надавати різні послуги, серед яких:
-
Послуги в сфері послуг: перукарські, косметичні, ремонтні роботи і т.д.
-
Консультаційні послуги: бухгалтерський облік, юридичні послуги, бізнес-консультації.
-
Освітні послуги: репетиторство, курси, тренінги.
До цієї групи належить і виробнича діяльність. Йдеться саме про мале виробництво. Наприклад, виготовлення меблів, як стільці або столи, а ще декор для дому. До цієї ж категорії можна віднести виробництво продуктів харчування. Це пекарі, кондитерські вироби і фермерське господарство.
Аграрна діяльність також відноситься до 3 групи ФОП. Сюди входить вирощування сільськогосподарських культур, як овочі і фрукти. Третю групу можуть отримати й ті підприємці, які займаються тваринництвом. Тобто, вирощування скота і птиці.
Як вибрати вид діяльності?
Підприємець самостійно вибирає групу, щоб платити податки. Але при цьому він повинен відповідати заявленим умовам. Що потрібно враховувати, вибираючи свою групу:
-
Першим ділом потрібно вибрати напрямок діяльності.
-
Також потрібно розуміти, скільки в середньому приносить прибуток та чи інша діяльність.
Що стосується вибору діяльності для 3 групи, то в цьому випадку слід відштовхуватись не від групи оподаткування, а від своїх можливостей, інтересів і інших супутніх факторів. Групи ФОП в цьому випадку вже наслідок, а не первопричина певної діяльності. Особливо в Україні в 2024 році, коли в країні будь-який бізнес має багато небезпек і ризиків. Також важливо врахувати і той факт, що вже в кінці цього року готується законопроект про підвищення податків. Це також суттєво вплине на підприємницьку діяльність в Україні.
Що ж стосується реєстрації ФОПа будь-якої групи, то потрібно:
-
Зареєструйтесь як фізична особа-підприємець в податковій інспекції.
-
Вибір системи оподаткування. Укажіть, що ви хочете працювати на третій групі.
-
Відкриття рахунку. Краще відкрити розрахунковий рахунок у банку для ведення фінансових операцій.
Багато з цих процесів можна проводити в додатку “Дія”, що суттєво спрощує всі подальші уплати податків.
Читайте також
- Нацбанк за тиждень продав понад 590 мільйонів доларів
- ДТЕК поновив графіки відключень світла у 4 регіонах України
- Ліквідація МСЕК в Україні: що зміниться у законі про мобілізацію
- "Укренерого "оголосило два періоди відключень світла на 26 листопада
- Виплати добігають кінця: що відбувається з фінансуванням пенсій, субсидій та лікарняних
- Як активувати банківську картку в банкоматі або в Інтернеті