Як має змінитися українське село після війни? Демографи дали вказівку владі.

Українське село після війни
Українське село після війни

Система розселення в Україні після війни зазнає змін

За словами Елли Лібанової, директорки Інституту демографії та соціальних наук імені М.В. Птухи НАН України, після завершення війни система розселення в Україні відчуватиме значні зміни. Одним з ключових трендів буде зростання населення центральних регіонів. Також варто звернути увагу на розвиток сіл. Про це вона розповіла у інтерв'ю Центру протидії дезінформації.

Згідно з Лібановою, українські міста, зокрема центральна частина країни, значно збільшаться:

"Я думаю, що більше населення буде в центральній Україні. Значно більше, ніж зараз, і це стосуватиметься практично всіх міст"
.

Ще одним важливим напрямком є розвиток сучасного села. Лібанова наголошує, що українці повинні мати можливість комфортно жити в селі, працюючи або навчаючись у місті.

"Якщо ми збираємося грати в 'шароварщину' і говорити, що тільки в селі зберігається український дух, то це не той шлях, яким треба йти. Потрібно будувати сучасне село. Там має бути вода, нормальна каналізація, електрика і, передусім, дороги, які дадуть людям можливість жити у селі, а працювати та навчатись у місті"
, - зазначила вона.

Крім цього, Лібанова стверджує, що в післявоєнній Україні сформуються декілька ключових мегаполісів - Київ, Львів, Дніпро, Одеса, Харків, а можливо, і Донецьк. Запоріжжя також має шанс стати потужним центром, якщо зможе вийти з ролі супутника Дніпра:

"Метрополіс - це не просто кількість населення, це функції, які дозволяють здійснювати свій вплив на територію"
.

Нагадаємо, раніше Лібанова заявила, що єдиний спосіб відновлення чисельності українців - це збільшення природного приросту. А демограф Олександр Гладув назвав реальну кількість людей, які залишилися жити в Україні.


Читайте також

Реклама