Як у ЗСУ борються з дезертирством – репортаж CNN.
Проблема знищення українських підрозділів під час російського вторгнення є серйозною, особливо серед новомобілізованих солдатів на сході країни. Командири та офіцери, які знаходяться поблизу Покровська, розповіли журналістам CNN про проблеми, з якими вони стикаються. Багато солдатів залишають свої позиції, відмовляються іти в бій або навіть покидають армію. Військові зіткнулися зі значною ворожою силою і мають обмежену можливість заміни солдатів. За перші чотири місяці 2024 року прокуратура зареєструвала майже 19 тисяч випадків дезертирства або відмови військових служити своїй країні. Деякі командири не повідомляють про такі випадки, сподіваючись, що солдати повернуться добровільно.
«Не всі мобілізовані залишають свої позиції, але більшість. Коли сюди приходять нові хлопці, вони бачать, як це важко. Вони бачать багато ворожих безпілотників, артилерії та мінометів», - розповів один з командирів.
«Вони їдуть на передову один раз і, якщо виживають, не повертаються. Вони або залишають свої позиції, або відмовляються йти в бій, або намагаються знайти спосіб покинути армію», - додав інший командир.
«Дні довгі, вони живуть у бліндажі, чергують цілодобово, і якщо вони не можуть стріляти, то росіяни мають перевагу», - сказав український військовий, підрозділ якого знаходиться в іншому гарячому районі.
У зв'язку з дезертирством і відсутністю дисципліни у військових силах, за перші чотири місяці 2024 року прокуратура порушила кримінальні провадження проти майже 19 тисяч військових. Загалом, понад мільйон українців служать у силових структурах оборони та безпеки країни. Проте ці цифри включають усіх солдатів, не тільки тих, хто знаходиться на передовій. Багато командирів не повідомляють про дезертирство та недисциплінованість, сподіваючись переконати солдатів повернутися добровільно, без покарання. Низький моральний дух та поганий зв'язок між підрозділами також є проблемою української армії.
Один з командирів, ветеран війни, вирішив покинути поле бою через втрату багатьох солдатів і розбіжності з новим командиром. Він вважає, що їм не надають достатньо підтримки і звинувачує уряд у небажанні залучати більше людей. Водночас, він планує повернутися на передову, попри те, що більше не буде емоційно прив'язуватися до своїх підлеглих.
Читайте також
- Окупанти атакували Харків ракетою «Гром-Е1»: що відомо
- В Одесі через атаку «Шахедів» пошкоджені будинки, є постраждалий
- «У нас демографічна яма»: Верховна Рада запевняє, що не знижуватиме мобілізаційний вік
- Ситуація на фронті складна та має тенденцію до загострення – Сирський
- Росіянин, який захищає Україну, описав життя поруч із РФ після війни
- Росіяни розстріляли пораненого беззбройного українського воїна