Як в українців змінилося ставлення до ЛГБТ-спільноти: результати дослідження.

Статистика відношення українців до ЛГБТ-спільноти
Статистика відношення українців до ЛГБТ-спільноти

Ставлення українського суспільства до ЛГБТ-людей покращується - дослідження

За результатами дослідження правозахисного центру "Наш світ", більшість українського суспільства ставиться до ЛГБТ-людей нейтрально або дружньо.

Згідно з даними Київського міжнародного інституту соціології, 70,4% українців вважають, що ЛГБТ-люди мають мати ті самі права, що і всі інші громадяни України. Це число на 3,1% більше, ніж у 2023 році, і на 6,7% більше, ніж у 2022 році. Навіть серед тих, хто загалом негативно ставиться до ЛГБТ, більше половини (51%) підтримують їх права на рівність.

Запровадження реєстрованого цивільного партнерства для одностатевих пар підтримують 28,7% опитаних, 25,6% залишаються байдужими до цього, а 35,7% віднеслися негативно. За звітом, більшість українців не мають заперечень проти цивільного партнерства для одностатевих пар, а розрив у думках зменшився з 18,3% у 2022 році до 7% у 2024 році.

За результатами опитування, більшість респондентів (69%) відчувають комфорт у спілкуванні з одностатевими парами. Щодо представників ЛГБТК+, комфорт відчувають 61%, а 36% не відчувають.

Також 31% опитаних стверджують, що члени спільноти ЛГБТК+ мають бути прийняті суспільством, а 39% скоріше згодні з цим. Зауважено, що найвищий рівень прийняття спостерігається в Києві (84%), а найнижчий - на заході України (63%).

Українські церкви, що входять до складу Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, майже не займаються питаннями ЛГБТ у своїй публічній діяльності, але мають вплив на законодавців, які блокують будь-які рішення на підтримку ЛГБТ.

Депутатка Мар'яна Безугла висловила свої погляди на представників ЛГБТ, називаючи їх людьми з психофізіологічними відхиленнями. Вона стверджує, що не проти них, але вважає їх "відхиленням від норми". Вона також висловила думку, що гомосексуальні люди можуть не мати бажання народжувати дітей і вибувати з природного відбору.

Ситуація з забороною лекції Сергія Чаплигіна у Києво-Могилянській бізнес-школі через його "некоректні" погляди на ЛГБТ+ спільноту викликала велике обурення.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua