Як змінилось ставлення до українських біженців у Литві: дані опитування .
![Святенко Тамара](/img/sviatenko.png?v1)
![Українські біженці у Литві: опитування](/uploads/950x550_95_main-v1732690107.webp.png)
За даними опитування Міжнародної організації з міграції у Литві, українці продовжують бути найбільш прихильною групою мігрантів, хоча загалом ставлення до них погіршилося. За даними компанії Spinter Tyrimai, українці отримали найвищу оцінку прихильності - майже 7 балів з 10. На другому місці розташувалися мігранти з Білорусі, а на третьому - трудові мігранти з Центральної Азії. Однак, мігранти з Близького Сходу та ті, що перетнули кордон через Білорусь у 2021 році, отримали менш сприятливі оцінки.
За словами голови МОМ у Литві, успішна інтеграція українців пояснюється їхньою активною участю у литовському суспільстві. Він також зазначив, що українські біженці та мігранти активно вивчають мову, працюють і відкривають власний бізнес. Опитані відмітили, що курси литовської мови є найважливішим елементом інтеграції для українців, а також наголосили на важливості допомоги з оформленням документів, освітніх заходів для дітей і професійної підготовки.
За даними опитування, половина опитаних підтримує ідею про те, щоб українці, які інтегрувалися, залишилися в Литві після війни. Зазначимо, що наразі в Литві проживає понад 74 тис. українців, які переїхали після вторгнення Росії.
Раніше було повідомлено, що МОМ Литва надасть одноразову грошову допомогу в розмірі 176 євро новоприбулим біженцям з України.
Читайте також
- У жакеті із символічною брошкою. Зеленська зустрілася з першою леді Туреччини
- Словаччина депортувала українця через звинувачення у підготовці держперевороту
- Відома українська мережа аптек визнала «ДНР» на своєму сайті (фото)
- У ЗСУ запускають роботу служби комплексного супроводу для військових
- Довічна заборона на в'їзд: США оголосили «війну» нелегальним мігрантам
- Генштаб розкрив деталі удару по стратегічних об’єктах РФ 17 лютого