Акції азійських автовиробників обвалились через заяви Трампа про мита.

Акції автовиробників падають через мита
Акції автовиробників падають через мита

Акції японських автовиробників і південнокорейських виробників акумуляторів зменшилися у вівторок після заяви Дональда Трампа про можливість запровадження мит на Канаду і Мексику найближчим часом, а також скасування указу попередньої адміністрації щодо електромобілів.

Китайські виробники вийшли із загальної тенденції: їхні акції відкрилися зі зростанням, оскільки Трамп не згадав Китай у своїй інавгураційній промові й не ввів одразу мита проти Пекіна, як обіцяв раніше, повідомляє Економічна правда.

Коливання азійських акцій після інавгурації Трампа показують, як зміни політики під його керівництвом можуть вплинути на великих виробників із числа найближчих союзників Вашингтона в регіоні, таких як Японія та Південна Корея.

Ці країни вже мають проблеми з переходом до електромобілів та жорсткою конкуренцією з боку швидкозростаючих китайських конкурентів.

Трамп натякнув на можливе запровадження 25% мит на Канаду та Мексику, які можуть почати діяти з 1 лютого. Ця загроза негативно впливає на азійських виробників, оскільки Трамп прагне зменшити торговельний дефіцит США.

Особливо це стосується Мексики, яка давно є низьковитратним виробничим центром для автовиробників, включаючи провідні азійські компанії.

Акції Honda Motor, другого за величиною автовиробника Японії, закінчили день зниженням на 0,3%, до 1478 єн, після втрати ранкових здобутків.

Honda відправляє 80% своєї продукції, виготовленої в Мексиці, на ринок США, і її головний операційний директор Шінджі Аояма ще в листопаді попередив, що компанії доведеться замислитися про перенесення виробництва, якщо США запровадять постійні мита на імпортовані автомобілі.

Акції Mazda Motor, яка у 2024 році експортувала близько 60% із приблизно 209 тисяч автомобілів, вироблених на її заводі у Гуанахуато, Мексика, до США, впали на 2,0% після заяв Трампа.

Представник Mazda заявив, що компанія оцінить, як можливі мита вплинуть на імпорт із Канади та Мексики.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua